SON DAKİKA

ALMAN VEKİL NEU: NATO KÜRESEL GÜVENLİK İÇİN BİR TEHDİT, ARTIK DAĞILMALI

Almanya Federal Meclisi Sol Parti milletvekili Alexander Neu, NATO’nun küresel güvenlik için bir tehdit oluşturduğunu ve dağılması gerektiğini ifade etti. İttifak’ın mevcut konumunu korumak için sürekli yeni cepheleşmeler içine girdiğini belirten Neu, Rusya’nın da yer aldığı yeni bir kolektif güvenlik sisteminin kurulması gerektiğini aktardı.

Bu haber 05 Nisan 2019 - 19:26 'de eklendi.

Die Freiheitsliebe haber sitesi için bir makale kaleme alan Neu, NATO’nun gücünü yalnızca kendi çıkarlarını korumak için kullandığını, aynı zamanda uluslararası hukuku ihlal edip askeri krizlerin fitilini ateşlediğini belirtti.

NATO’nun 70. yıldönümünün kutlama nedeni olmadığını belirten Neu, İttifak’ın son on yıldır Yugoslavya’yı bombalaması ve Afganistan’daki savaşla ‘gerçek yüzünü’ gösterdiğini vurguladı.

İttifak’ın mevcut konumunu kaybetmemek için silahlarını arttırıp, sürekli yeni cepheleşmeler içine girdiğini ifade eden Neu “Buna artık bir son verilmeli. Sol Parti, bu nedenle Almanya’nın NATO’dan çıkması, NATO’nun dağılması ve yerine Rusya’nın da katılımıyla yeni bir kolektif sistem kurulmalı” değerlendirmesinde bulundu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!