SON DAKİKA

ALMAN ORDUSU’NDA ÖLÜM LİSTESİ ORTAYA ÇIKTI

Daha önce Alman Ordusu’nda “Hannibal” takma adını kullanan aşırı sağcı Yarbay Andre S.’nin ve bununla birlikte neo nazi örgütlerle ilişkisi olduğu belirtilen ordu mensuplarının yargılanması sonrası yeni bir skandal daha patlak verdi. Aşırı sağ örgütlerin etki alanını her geçen gün daha da genişlettiği Alman ordusunda ortaya çıkan ölüm listesi gündeme bomba gibi düştü.

Bu haber 02 Temmuz 2020 - 2:01 'de eklendi. Son Güncelleme2 Temmuz 2020 - 14:00
Abone ol

Aşırı sağcı askerler tarafından oluşturduğu iddia edilen listede 17 üst düzey siyasetçinin ismi geçiyor. Listede siyasetçilerin ev adresleri ve cep telefonların da yer aldığı belirtiliyor.

Konuya ilişkin Almanya Federal Ceza  Dairesi’nin geniş kapsamlı bir soruşturma başlattığı belirtiliyor. Öte yandan  ölüm listesinin ortaya çıkmasından sonra siyasetçilere yönelik güvenlik tedbirlerinin de arttırıldığı gözleniyor.

Listede Yeşiller partisinden Türk kökenli politikacı Cem Özdemir, Sol Partinin efsanevi ismi Yahudi kökenli Gregor Gysi ve  Dışişleri Bakanı Heiko Maas`ın isimlerinin yer aldığı iddia ediliyor.  Yetkililer ölüm listesiyle ilgili detaylı bilgi vermekten kaçınıyor.   

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!