SON DAKİKA

Alim-Der Yurdundaki Öğrenci Cinayetinde Takipsizlik Kararı!

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya’da Alim-Der adlı kaçak öğrenci yurdunda çalışan aşçı İhsan Güney tarafından katledilen üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul olayının araştırılmasına ilişkin yapılan suç duyurusunda 6 ay sonra karar verdi.

Bu haber 19 Haziran 2022 - 19:28 'de eklendi.
Abone ol

Antalya’nın Kepez ilçesinde Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim-Der) ait kaçak öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney, 7 Aralık 2021’de Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u ‘deccali vurdum’ diyerek öldürdü.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın haberine göre, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) 10 Aralık 2021’de Alim-Der yöneticileri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ile yurtlardan sorumlu Vali Yardımcısı hakkında, “görevi kötüye kullanma”, “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” ve “anayasanın 2. ve 24. maddesine aykırılık” gerekçesiyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘İDDİALAR SOYUT’ 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı iddiaların soyut ve genel nitelikte olduğu, ciddi bulgu ve belgelere dayanmadığını gerekçe göstererek suç duyurusunun ‘işleme konulmamasına’ karar verdi.

Başsavcılık Alim-Der yöneticileri hakkında ise kaçak yurt işletme eylemi nedeniyle bu dernek hakkında gerekli yasal işlem yapıldığını savunarak, iddiaların soyut ve genel nitelikte olduğu gerekçesiyle ‘kamu adına soruşturmaya yer olmadığına’ karar verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR