SON DAKİKA

ALİAĞA BELEDİYESİ İŞÇİLERİN YOLUNU KAPATTI

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor. Direnişlerinin 92’inci gününde Aliağa Belediyesi işçileri Çanakkale yolunu trafiğe kapattı.

Bu haber 17 Ağustos 2019 - 19:14 'de eklendi.

İşimizi geri istiyoruz pankartları ile yol kenarında bekleyen işçiler yolun iki tarafını geçici olarak trafiğe kapatarak “Atılan işçiler geri alınsın” sloganı attı.

Demokrasi Meydanı’ndaki direniş çadırına ziyaretlerde bulunan eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ve İzmir Kadın Meclisleri üyeleri de işçilerin mücadelesinde yalnız olmadıklarını dile getirdi. Direnişçi işçilerin taleplerini ve süreci dinleyen Eski Vekil Zeynep Altıok Akatlı “92 gündür direnen Aliağa Belediyesi işçilerinin işlerine bir an evvel geri dönebilmesi için mücadelelerine destek olmaya devam edeceğiz. Burada yaşanan hak gasbına karşı birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

İŞTEN ÇIKARMALARDA KADIN İŞÇİLER ÖNCELİKLİ

İzmir Kadın Meclislerinden Hilal Susuz ise “Ekonomik krizin faturasını emekçilere kesmek isteyen bu sistemin Aliağa’daki yansıması belediye işçilerinin işten çıkarılması oldu. Biz buradaki haklı direnişin sonuna kadar yanındayız. Aliağa Belediyesi işçilerinin mücadelesi İzmir’deki ve Türkiye’deki işçilerin emekçilerin mücadelesine emsal oluşturacak bir direniş olduğu için burayı büyütmek zorundayız. Kadın Meclisleri olarak kadın cinayetlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin yanında işten çıkarmalarda kadın işçilerin öncelikli sıralarda yer aldığının da farkındayız. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu.

İşçiler ziyaretlerin ardından Çanakkale yoluna çıkarak eylemlerine devam etti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!