Alanya’da 650 Bin Dolarlık Vurgun Yapan Çeçen Çetesi Çökertildi!

Alanya’da yabancı uyruklu 2 kişiden 150 bin dolar ve toplamda piyasa değeri yaklaşık 500 bin dolar olan kripto para olarak bilinen 10 adet ‘Bitcoin’ gasp eden çete üyesi 6 Çeçenistanlı polisin operasyonuyla yakalandı.

Alanya’da 650 Bin Dolarlık Vurgun Yapan Çeçen Çetesi Çökertildi!
Yayınlama: 17.12.2021
Düzenleme: 16.12.2021 19:48
22
A+
A-

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Tepe Mahallesi’deki bir villada ikamet eden O. P. isimli kişiden lüks cip, 50 bin dolar, 600 TL ve D. A.’den toplamda piyasa değeri yaklaşık 500 bin dolar olan kripto para olarak bilinen 10 adet ‘Bitcoin’ ile 100 dolar gasp edilmesi üzerine harekete geçti.

Ekipler yaptıkları teknik ve fiziki takipte çalıntı cipi park halinde bulurken, gaspçıların Çeçenistan uyruklu 12 kişilik çete olduğunu tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren Asayiş ekipleri şüphelilerden G.M., SA., C.M., R. K.’nin yurtdışına çıkış yaptığı I.B., K. U.’nun Antalya’da S. A., D. I.’nın İstanbul D. A.,F. K., S. R. ve A. P.’nin Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde olduğunu tespit etti. Bunun üzerine belirlenen 5 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler 6 şüpheliyi yaklayarak gözaltına aldı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 çete üyesi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ekipler diğer şüphelilerin yakalaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı