SON DAKİKA

AKTROLLERİN HALİÇ YALANI BAKIN NE ÇIKTI

Haliç’in Eyüpsultan Silahtarağa mevkisinde deniz suyu renginin kahverengiye dönüştüğü görüldü. Aktroller bunun kirlilikten kaynaklandığını iddia ederek İBB’yi ve İmamoğlu’nu eleştirdi. Ancak denizin kahverengine dönüşmesinin nedeninin alg patlaması olduğu ortaya çıktı

Bu haber 13 Haziran 2020 - 1:01 'de eklendi.

Haliç’in Eyüpsultan Silahtarağa mevkisinde deniz suyu renginin kahverengiye dönüştüğü görüldü. Aktroller bunun kirlilikten kaynaklandığını iddia ederek İBB’yi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), değişimin alg patlaması olduğunu ve kirlilikten kaynaklanmadığını açıkladı.

İBB açıklamasında, “Bazı dönemlerde akıntılar deniz dibindeki besin ve mineralleri su yüzeyine doğru çıkarır. Havaların ısınması ile güneş ışığı ve besin bolluğu fitoplanktonların çok hızlı artarak ‘alg patlaması’ dediğimiz olayı meydana getirir. Ancak mineraller hızla tüketildiği için fitoplanktonlarda yavaş yavaş ölecekler ve tahminen 2-3 hafta içinde Haliç yine eski haline dönecektir” ifadelerine yer verildi.

İBB Büyükşehir Meclis Üyesi AKP’li Tevfik Göksu ise Haliç’teki görüntünün “kirlilik” olduğunu belirterek, “İstanbul PR ve algıyla yönetilemez. İstanbul’a hizmet edilmezse 1 sene değil 1 ayda bile bu hizmetsizliği gösterir demiştik. Bir kaç ay önce Yunus balıklarının yüzdüğü içerisinde 40 çeşitten fazla canlı türünün yaşadığı Haliç’in bugünkü görüntüsü bizi derinden üzmüştür” ifadelerini kullanmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!