SON DAKİKA

Akrostişli şiire FETÖ soruşturması

Antep’te cezaevine gönderilen akrostişli şiire şifre içerebileceği gerekçesiyle soruşturma açıldı.Antep Cezaevi’nde kalan

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 12:33 'de eklendi.
Abone ol

Antep’te cezaevine gönderilen akrostişli şiire şifre içerebileceği gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Antep Cezaevi’nde kalan tutuklu kadına eşi tarafından gönderilen akrostişli şiire el kondu. Görevliler FETÖ tutuklusuna gönderilen mektupta şifre içerebileceğini iddia etti. Mektubu veren avukat Önder Alkurt hakkında soruşturma ise savunma amacı dışında mektup taşıdığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Avukat Alkurt, FETÖ üyeliği suçundan tutuklu yargılanan müvekkili Gamze B. ile görüşmek için 8 Mayıs’ta Antep E Tipi Cezaevi’ne gitti. Alkurt, görüşme sırasında, Gamze B.’ye eşi Latif B.’nin yazdığı akrostişli şiiri verdi.

‘ŞİFRELEME YÖNTEMİ OLABİLİR’

Şiirde şöyle yazıyordu: ‘GÖNLÜMÜ / ALMAKSA / MURADIN / ZATEN / ELLERİNDE’

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Görüşmeye nezaret eden gardiyanlar not kağıdına el koydu ve tutanak hazırladı. Tutanakta “Not kâğıdında yazılı kelimelerin baş harflerine bakıldığında bayan tutuklunun adının çıktığı görülmüştür. Kâğıdın tutuklunun eşi tarafından gönderilmiş olabileceği ihtimali göz önüne alınarak, bir şifreleme yöntemi olabileceği düşünülmüştür. Adı geçen avukatın hukuki olarak değil de haber götürüp getirme amaçlı görüşmeye geldiği ihtimali üzerine not kâğıdı muhafaza altına alınmıştır” dendi.

Antep Başsavcılığı avukat Alkurt hakkında soruşturma başlattı. Ardından not kâğıdı, ‘herhangi bir şifre içerip içermediği hususunun tespiti’ için Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’na gönderildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!