SON DAKİKA

AKP’NİN GERÇEK NİYETİ BELLİ OLDU

Bu haber 12 Temmuz 2017 - 22:59 'de eklendi.

Darbe Komisyonu raporu Meclis Başkanlığına sunuldu. CHP için ‘özel parantez’ açılan raporda, “CHP’nin FETÖ’ye karşı tutumu tutarsız ve çelişkilerle dolu” bulundu. Raporda, “FETÖ liderinin söylem ve analizlerinin bir süre sonra CHP liderinin siyasi argümanlarına dönüşmeye başladığı” ileri sürüldü.

Gazeteduvar’da Nergis Demirkaya’nın haberine göre, CHP’nin FETÖ’nün siyasi emellerine hizmet eden tutum ve davranışları 15 Temmuz darbesine giden süreçte FETÖ/PDY terör örgütünü cesaretlendirici bir nitelik taşıdı.

Yine rapora göre, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün bir terör ve suç örgütü olduğunun ortaya çıktığı 17/25 Aralık 2013 darbe girişiminden sonra bu örgütle sıkı bir amaç birliği içine girdiği gözlemlendi. 2014 yerel ve cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları süresince de FETÖ’nün sağladığı görsel ve işitsel malzemelerle siyasi propaganda yapıldı.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN SÖYLEMİ GÜLEN SÖYLEMİ’

FETÖ liderinin söylem ve analizlerinin bir süre sonra CHP liderinin siyasi argümanlarına dönüşmeye başladığı iddia edilen raporda şöyle devam edildi:

“Yenikapı mitingine katılan CHP lideri partiler arasında oluşan birlik ve dayanışma ruhuna katkı verirken, bir süre sonra FETÖ/PDY ilişkileri nedeniyle haklarında soruşturma ve kovuşturma başlatılan şüpheli ve sanıkları himayeye yönelik söylemleri ile birlik ve beraberliği bozucu davranışlar göstermeye başlamıştır.

Komisyon çalışmalarımız sürecinde 15 Temmuz’un FETÖ’nün darbe girişimi olduğu gerçekliği kabul edilip, ‘darbe girişiminin bütünüyle senaryo olduğu’ iddiaları reddedildiği halde rapor yazım sürecinde CHP Genel Başkanı, FETÖ/PDY’nin söylemleriyle örtüşür biçimde ‘kontrollü darbe’den söz etmeye başlamıştır.

CHP liderinin özellikle 17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’yle senkronize davranışlar sergilemesinin, söylem birliği içine girmesinin, FETÖ’nün servis ettiği hukuk dışı malzemeleri kullanmasının, 15 Temmuz sonrası FETÖ davalarına gösterdiği karşıtlık ve FETÖ’yü aklama girişimlerinin bir anayasal kurum olan ana muhalefet partisi tarafından niçin ısrarla bir politika tarzı olarak benimsendiği anlaşılmamaktadır.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!