SON DAKİKA

AKP’li vekil: Solcular konu vatan olunca canını verir

AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, ‘Solcu, aşırı uçlarda düşünceleri olan vatandaşlarımız vatan haini olmamıştır. En uç

Bu haber 04 Aralık 2017 - 8:18 'de eklendi.
Abone ol

AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, Konyalılar Federasyonu tarafından Buca Atlı Spor Kulübünde düzenlenen 2. Konya Hemşehri Buluşmasına katıldı.

“SOLCULAR KONU VATAN OLUNCA GİDER, CANINI VERİR

Toplantıda konuşan AKP’li Başçı, “”15 Temmuz’da bu millet bu halk üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Son dönemlerde bildiğiniz gibi ülkemizi kuşatıyorlar. Tüm terör örgütlerini bu ülkeye gönderiyorlar. En sağından en soluna kadar tüm terör örgütlerinin de kaynağı belli. Ama yine bu İç Anadolu Bölgesi’nin o güçlü kudretli Konyamız ve çevresindeki bölgeler yine en sert şekilde cevap verecek kesimlerdir. Çünkü bizler konu vatan olduğu zaman her şeyi bir kenara bırakırız, canlarımızı verdik vermeye devam ederiz. Herkesin bir görüşü düşüncesi olacaktır. Herkesin görüşüne ve düşüncesine saygılı olacağız. Bu görüşler ve düşünceler bizim mozaiğimizdir. Ama konu hemşehri dernekleri olunca, bu derneklerde vakıflarda güç birliği yapmak için bir araya geleceğiz. Ocudur, bucudur demeyeceğiz. Çünkü bizim solcumuz da aşırı uçlar denen kesimlerden de olsa düşünceleri olan vatandaşlarımız hiçbir zaman vatan haini olmamıştır. Olamaz da, o en uçta bulunan vatandaşımız konu vatan olunca gider canını verir. İşte böyle bir milletiz biz” diye konuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ekomideki kırılganlık, ABD ile olan gerilimli ilişkiden kaynaklı sıkışmışlığı aşmak için farklı bir söylemi kullanarak, son dönemde solcuları emperyalist güçlerin maşalığını yapmakla suçluyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!