AKP’Lİ VEKİL ÇİVİTÇİOĞLU’NUN KUZENİ DAİRE BAŞKANI OLARAK ATANDI

AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, kuzeni Osman Çivitçioğlu, Karatekin Üniversitesi’ne daire başkanı olarak atandı.

AKP’Lİ VEKİL ÇİVİTÇİOĞLU’NUN KUZENİ DAİRE BAŞKANI OLARAK ATANDI
Yayınlama: 09.12.2019
5
A+
A-

AKP Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun Çankırı Defterdarlığı’nda çalışan kuzeni Osman Çivitcioğlu, bulunduğu kurumdan ayrılarak, Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne daire başkanı olarak atandı. Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre;  Edinilen bilgilere göre, söz konusu atama AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı’ya kuzeninin daire başkanı olarak atanması yönünde telkinlerde bulunması sonuncunda gerçekleşti.

Kuzen Çivitçioğlu’nun Çankırı Defterdarlığı’nda memur olarak görev yaparken Karatekin Üniversitesi’ne daire başkanı olarak atanması vatandaşların tepkisine neden olurken, AKP’li Çivitçioğlu’na bir tepki de, eşini merkez ilçe delegesi yaptırması nedeniyle AKP’lilerden geldi.

Kongre sürecine giren AKP teşkilatlarında ilçe kongreleri öncesi delege seçimleri gerçekleşirken, AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, eşi Seçil Çivitcioğlu’nun Çankırı Merkez İlçe delegesi olarak listelerde yer almasını sağladı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı