SON DAKİKA

AKP’li Tekatlı, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Yolsuzluğunu Ortaya Çıkardı

AKP’li eski Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Meclisi Üyesi Bilal Tekatlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yolsuzluğunu ortaya çıkardı.

Bu haber 07 Eylül 2022 - 20:23 'de eklendi.
Abone ol

AKP’li eski Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Meclisi Üyesi Bilal Tekatlı, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Suruç’taki kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerinin inşaatı için düzenlenen ihalede usulsüzlük yapıldığını açıkladı.

Yapılan ihalenin sonucuna ilişkin bilgi formunu paylaşan Tekatlı, “İhale 4. sıradaki firmaya verildi. Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti? Urfalılar adına soruyoruz” tepkisini gösterdi.

”İHALE ASİL İNŞAAT-ÇELTİKÇİOĞLU İNŞAAT ORTAKLIĞINA VERİLDİ”

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ihaleye ilişkin bilgi formunu yayımlayan Tekatlı’nın paylaştığı bilgilere göre ihale 10 milyon 353 bin euro ile en düşük fiyat teklifini veren Kural ARGE-MST iş ortaklığına verilmeyerek 15 milyon 599 bin euro teklif veren Asil İnşaat-Çeltikçioğlu İnşaat ortaklığına verildi.

”5 MİLYON EURO KİMLERİN CEBİNE GİTTİ”

Bu bilgi formunu paylaşan Tekatlı, “Suruç altyapı ihalesinde dönen büyük rantı ve usulsüzlükleri aylar önce yazdık. Ama troller ve rantçılar bize saldırdı. Gelinen noktada biz haklı çıktık. İhale 4. sıradaki firmaya verildi. Aradaki 5 milyon euro kimlerin cebine gitti? Urfalılar adına soruyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR