SON DAKİKA

AKP’Lİ SELMAN ÖĞÜT, ATATÜRK’Ü HEDEF ALDI

Habertürk ekranlarında Hülya Hökenek’in sunduğu tartışma programında yine ilginç görüntüler yaşandı. Selman Öğüt isimli konuk, önce Orta Doğu’da milyonlarca Müslümanı katleden ABD’nin Kasım Süleymani’ye yönelik saldırılarını övdü ardından Atatürk’e ‘Müslümanlara zulmedildi’ iddiasıyla saldırdı.

Bu haber 04 Ocak 2020 - 14:53 'de eklendi.

Habertürk’de hala canlı yayında program yapmasına izin verilen Hülya Hökenek, bu akşam yine, gazetecilik mesleğinde görülmemiş bir unutkanlığa neden oldu.

Program başladığında Çetiner Çetin’in canlı yayında Libya’daki karesini ekrana yansıtarak “Çetiner Çetin’le Libya’yı konuşacağız” diyen Hökenek, nedense stüdyoya döndü, bağlantının sonra kurulacağını belirtti.

Nihayetinde Libya’da sabırla bekleyen muhabiri anımsayan Hülya Hökenek, Çetiner Çetin‘e söz verdi. Çetin de “sahada” gazeteciliğiyle, stüdyodaki konuklara gazetecilik dersi verircesine ayrıntılı bir Kasım Süleymani portresi çizdi.

İzleyiciler, Hökenek’in programın başındaki duyurusuna inanıp sabırla Libya ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmeyi beklerken, Hökenek’in Libya’dan canlı yayına bağlanan muhabire Libya’yla ilgili soru sormayı başaramayarak -ya da unutarak- birden veda ettiğine şahit oldu.

‘GENERAL MAZLUM DA IŞİD’LE SAVAŞTI’

Konuşmacıların “Süleymani IŞİD’e karşı savaştı” sözüne karşı, Hülya Hökenek’in “General Mazlum da IŞİD’le savaştı birine kahraman derken diğerine şey diyoruz…” diye araya girmesi tepkilere neden oldu.

ATATÜRK’Ü HEDEF ALDI

Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan program konuklarından Selman Öğüt’ün, “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Müslümanlara zulüm edilmiştir” sözlerine İsmail Saymaz’dan tepki geldi.

Saymaz, “İslamcılar bu ülkede azınlıktır. Bu ülkenin yüzde 99’u Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif’in E’sini bilmez. Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur’anın K’sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım” ifadelerini kullandı.

Gerilimin devam etmesinin ardından programın sunucusu Hülya Hökenek, reklam arası vermek zorunda kaldı.

Selman Öğüt, ABD saldırısıyla katledilen İranlı General Kasım Süleymani’ye yönelik suçlayıcı ifadelerde bulundu. ABD saldırısını öven Selman bir süre sonra Süleymani’yi ABD ajanlığıyla suçlayınca sosyal medyada alay konusu oldu.

Selman Öğüt, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!