SON DAKİKA

AKP’Lİ ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ’NDEN ‘ADRESE TESLİM’ TEMİZLİK İHALESİ

On milyonlarca liraya kiraladığı araçlarla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi, bu sefer de ‘adrese teslim’ temizlik ihalesi ile gündeme geldi.

Bu haber 18 Şubat 2020 - 15:10 'de eklendi.

Şehitkamil Belediyesi doğal afet ve salgın hastalıklarda kullanılan 21b maddesiyle yaptığı ihale sonucunda temizlik ve park hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 aylığına kiraladığı araç ve iş makinelerine yaklaşık 9 milyon lira ödeyecek. Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, yaklaşık maliyeti 9 milyon 606 bin olarak belirlen ihaleyi, tek teklif veren Güney Atık ve Yeşil Alanı Yönetim şirketi ihaleyi 8 milyon 625 bin bedelle kazandı. Şirketin ortakları arasında yer alan Turgut Kaygun’un eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtiliyor.

1 Ocak 2020’de başlayan kiralama  31 Mart 2020’de son bulacak.

Gaziantep’in 760 bin nüfuslu Şehitkamil ilçesinde belediyenin geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması da dikkat çekmişti. Kiralanan araçlardan bazılarının eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtilen Turgut Kaygun’un ortak olduğu Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi’nden alındığı ortaya çıkmıştı. Tasarruf çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan kiralık araçların yüzde 30’u da tasarruf tedbirleri kapsamında 2018 yılında iade edilmişti. Araçlar arasında makam araçları da bulunuyordu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!