SON DAKİKA

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden Özel Okula İmar Kıyağı

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, yaklaşık 2 bin metrekarelik park alanında özel okul yapılabilmesi için plan değişikliğine gitti. Edinilen bilgiye göre, Sancaktepe’de bir özel okul sahibi, talip olduğu bitişik parseldeki yaklaşık iki bin metrekarelik park alanını, başka mahallelerde üç değişik yerde bulunan küçük parsellerle takas etmeyi önerdi.

Bu haber 06 Mart 2021 - 15:05 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP’li Sancaktepe Belediyesi de bu teklifi kabul ederek mülkiyetindeki 2 bin metrekarelik park alanının, özel okul alanına çevrilmesiyle ilgili teklifi belediye meclisinin onayına sundu. Kolej sahibi, talep ettiği parkın imar planlarının değiştirilerek, özel eğitim alanına alınmasını ve 5 kat imar verilmesini de istedi.

Bu talep karşılığında Özel Tercih Koleji sahibi, Sancaktepe’nin 3 değişik mahallesinde bulunan, mülkiyeti kendisine ait küçük metrajlı parselleri, belediyeye vermeyi önerdi. Teklif, CHP ve İYİ Parti Meclis üyelerinin ret oylarına karşın, AKP Meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

Söz konusu imar değişikliğinin geçerlilik kazanabilmesi için, üst ölçekli imar planlarında da değişiklik yapılması gerekiyor. Bunun için yapılması planlanan değişiklik İBB Meclisi’nde de ele alınacak. Ancak İBB Meclisi’nde de AKP grubu çoğunlukta bulunduğu için muhalefetin “imar kıyağı” olarak nitelendirdiği bu değişikliğin kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: BirGün

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!