SON DAKİKA

AKP’Lİ ORHANGAZİ BELEDİYESİ MAHALLENİN FUTBOL SAHASINI SATIYOR

Bursa’nın AKP’li Orhangazi Belediyesi, Ortaköy Mahallesi’nde gençlerin futbol sahası olarak kullandıkları alanı satışa çıkardı. Ortaköylü gençler ise karara tepki göstererek, satılmaması için kampanya başlattı. İlçeye giden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhangazi Belediyesi’ne çağrıda bulunarak ”Gençlerin futbol sahasına kıymayın” dedi.

Bu haber 16 Mayıs 2020 - 14:24 'de eklendi.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhangazi ilçesinde bulunan Ortaköy Mahallesi’nde futbol sahası olarak kullandıkları alanın satışa çıkarılmasına karşı kampanya başlatan gençlere de destek vermek için Orhangazi’ye gitti.

Kayışoğlu, burada yaptığı konuşmada AKP’li Orhangazi Belediyesine seslenerek ”Gençlerin sesine kulak verin ve bu satıştan vazgeçin, gençlerin futbol sahasına kıymayın” çağrısında bulundu.

“BÜYÜKŞEHİR YASASI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR”

2014’te çıkarılan Büyükşehir yasasının doğru olmadığını savunduklarını ve şimdi bunun daha iyi anlaşıldığını belirten Kayışoğlu, şunları söyledi:

”Büyükşehir yasasıyla köylerin malları, mülkleri ve taşınmazları belediyelere geçti. Daha sonra bu taşınmazların çoğu satıldı ya da kiraya verildi. Bursa, bu satışları yoğun olarak yaşadı. Biz, baştan beri bunun doğru olmadığını söyledik. Bugün de bu yanlışın bir başka örneğiyle karşı karşıyayız. Ortaköy’de geçmişten bugüne büyüklerin ve gençlerin futbol oynayarak sosyalleştikleri, yaşanmışlıkların ve anıların olduğu 10 dönümlük alan, belediye tarafından satışa çıkarılmıştır.”

“ORTAKÖYLÜ GENÇLER SATILMASINI İSTEMİYOR”

“Gençler burasının satılmasını istemiyor. Anayasal haklarıdır. Spor yapmak, sağlıklı ve dinç yaşamak istiyorlar. Köylerde gençlerin kalmadığı, tarımın yapılmadığı, göçle birlikte çarpık kentleşmenin ve işsizliğin arttığı bir dönemde köyden kente göçü durdurmak için, üretim ve istihdam için bu tür alanlara ihtiyaç varken belediyenin burayı satışa çıkarması doğru değildir. Tam tersine bu alanları korumak ve sosyal projelerle daha da geliştirerek göçün önüne geçmek gerekir.”

“YAŞAYANLARIN DÜŞÜNCELERİNİN ÖNEMİ YOK MU?”

“Satış kararı alınırken bu vatandaşlarımıza niye sorulmamaktadır, gençlerin düşünceleri neden dikkate alınmamaktadır? İnanıyoruz ki gençlerimiz seslerini duyuracaktır ve belediye de bu sese kulak verecektir. Olması gereken budur. Ben de gençlerimizin bu çabasını destekliyor ve Orhangazi Belediyesi’ni bu yanlıştan dönmeye davet ediyorum.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!