SON DAKİKA

AKP’Lİ ÖMER ÇELİK’TEN KAZ DAĞLARI AÇIKLAMASI

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenliyor. Çelik açıklamasında, “Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları’na 40 kilometre uzaktadır” ifadelerini kullandı.

Bu haber 06 Ağustos 2019 - 20:28 'de eklendi.

Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye mazlumlara şemsiye olacak bir konumdadır. Müttefiklerimizden olumlu bir yaklaşım bekliyoruz. İttifak dayanışması temeldir. Dünyanın başka yerlerinde NATO hassasiyetinin altını çizenlerin, Türkiye söz konusu olduğunda bu kaygıları geri plana iten yaklaşımları kabul görmeyecektir. Müttefiklerimizden olumlu bir yaklaşım bekliyoruz.

FIRAT’IN DOĞUSU’NA OPERASYON

Türkiye kendi adımlarını atacak kapasiteye sahiptir. Güney sınırlarımızda müttefiklerimizle birlikte barış koridoru kurmak istiyoruz. Esasında Suriye’nin kuzeyindeki bu durumun ulusal bir güvenlik konusu olduğunu herkes kabul ediyor. Türkiye’nin takviminin kısaldığını söylemeyelim.

CHP, seçim mi var, saf mı sıklaştırıyor gibi basiretsiz bir ifade kullandı. Meseleyi basit bir polemikle geçiştirmeye çalışmak akıllara başka şeyler getiriyor. Suriye konusu gündeme geldiğinde niçin bu kadar stresli açıklamalar yapıyorlar.

Ne zaman bir açılış yapılsa CHP’den aynı polemik geliyor. Bu eserlerin yapılmaması gerektiğini ifade ediyorlar. Başka bir siyaset üretemiyorlar. Tüm bu süreçlerde Türkiye’ye kazandırılan eserler, yatırım modellerinden hangisi uygunsa ona göre hayata geçirildi. Şayet bu projeleri onların savunduğu gibi yapsaydık, yap-işlet-devret gibi modelleri kullanmasaydık, birçok şeye imza atamayacaktık.

ABD’DEKİ SALDIRILAR

Teksas’ta bir saldırı geldi. ABD’de hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Teksas saldırganı ile Yeni Zelanda’daki saldırganın ideoloji arasında bu kadar güçlü bir bağ çıkmasına dikkat edilmelidir.

EKSENİMİZ ANKARA’DIR

Türkiye’nin ekseni Ankara’dır. Geçmişte Ortadoğu ve Asya’ya olan yakın ilgimizi Türkiye’de eksen kaybı var diyorlardı. Dünya artık eski sabit eksenlerde dönmüyor. Bundan 5 yıl önce aklımıza gelmeyecek konular gündem oluyor. Dünyanın bilinen ittifaklarının çatladığını net olarak görüyoruz. Asya ile kadim ilişkilerimiz bulunmakta. Yeniden Asya demek ilişkilerin sıkılaştırılması demektir.

KAZ DAĞLARI KONUSU

Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları’na 40 kilometre uzaktadır. Ağaçlandırma meselesi bizim için çok hassastır. Konuyla ilgili gerekli hassasiyete hükümetimiz sahiptir. Bölgede kesilen ağaçların miktarı kadar fidan dikilmiştir. ÇED raporuna aykırı bir duruma kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Siyanür konusunda söylenenlerin de doğru olmadığı bir çok uzman tarafından söylenmektedir. Gerçek çevreci dostlarımıza kapılarımız her zaman açıktır. Herhangi bir diyalog eksikliği söz konu değildir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!