SON DAKİKA

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ATATÜRK’E HAKARET

Muğla’da öldürülen 22 yaşındaki Zeynep Şenpınar için skandal ifadeler kullanan AKP İBB Meclis üyesi Hamdullah Arvas’ın Atatürk’ü hedef alan paylaşımları ortaya çıktı. Arvas’ın ‘maklube toplantıları’na da katıldığı ortaya çıktı

Bu haber 26 Mayıs 2020 - 21:41 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sosyal bilgiler öğretmenliği bölümü mezunu 22 yaşındaki Zeynep Şenpınar’ın cinayetiyle ilgili skandal mesajlar atan AK Partili İBB Meclis üyesi Hamdullah Arvas’ın geçmiş paylaşımları ortaya çıktı.

Arvas’ın Atatürk’ü hedef aldığı, FETÖ’nün maklubeli yemeklerine katıldığı mesajlara ulaşıldı.

İşte o paylaşımlar:

ATATÜRK’E HAKARET ETTİ

AKP’li Hamdullah Arvas’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir başka paylaşımda ise 19 Maysıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayarmı’nda Mustafa Kemal Atatürk’i hedef alarak yaptığı paylaşımda “Benim Atam Hz.Muhammedin yolundan giden S.Eyyubidir, Fatih’tir, Abdülhamit Handır. Benim Atam islami yücelten ve milletine her anlamda örnek olandır Benim Atam kendi zevki sefa çekerken milleti açlıkla ve yaskalarla perişan olan sözde kahraman zat değildir” ifadelerini kullandı.

Arvas’ın FETÖ ile özdeşleşen ‘maklubeli’ bir toplantıya katıldığı da ortaya çıktı.

NE DEMİŞTİ

Zeynep Şenpınar’ın öldürülmesini “Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi” sözleriyle meşrulaştıran Arvas’ın sosyal medya hesabından yaptığı nefret içerikli paylaşımlar ortaya çıktı.

Atatürk'ün Katilleri

Hakikaten edep yahu! AKP’nin İBB meclis üyesi, Şenpınar cinayetini iğrenç sözlerle meşrulaştırdı
Hamdullah Arvas’ın çocuk istismarında bulunarak yaptığı bir paylaşımda “Kara çarşaf yasaklansın diyen deyyuslar. Medeniyet dediğiniz açılıp saçılmaksa desenize hayvanlar sizden daha medeni” sözlerine yer verdi.

Arvas’ın nefret içerikli yaptığı bir başka paylaşımda ise yılbaşı kutlamalarını hedef alarak “Ey iman edenler Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyiniz” ifadelerine yer verdiği görülüyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!