Privacy Policy Page
SON DAKİKA

AKP’Lİ İSİM FETULLAH GÜLEN’E ‘SAYIN’ DEDİ, MECLİS BAŞKANVEKİLİ UYARDI

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş Meclis’te FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e ‘sayın’ dedi. Meclis Başkanvekili, AKP Grup Başkanvekili Muş’u “‘Sayın Fethullah Gülen’ dediniz; özür dileyiniz” diyerek uyardı.

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 19:02 'de eklendi.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un “Sayın Fethullah Gülen” ifadesini düzeltmesi istendi.

Düzeltme TBMM Başkanvekili’nden geldi. “Sayın Muş siz de sehven Sayın Fethullah Gülen dediniz, siz de onu düzeltiniz” dedi.

Bunun üzerine AKP Grup Başkanvekili Muş “Özür diliyorum Genel Kurul’dan. Dil sürçmesi” diye konuştu.

Muş ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasında yaşanan tartışma Meclis tutanaklarına şöyle yansıdı:

ENGİN ALTAY (İstanbul) – Ayıp ya ezik ne demek?

MEHMET MUŞ (İstanbul) – Şuna aldandı arkadaşlar, FETÖ’nün sosyal bir tabanının olduğuna aldandı ve buradan kendisine ciddi bir oy geleceğini ve AK PARTİ’yi yenebileceğini düşündü. Fakat yine boşa çıktı.

Sayın Başkan, bakın, Sayın Altay kayıtlara bakarsanız Fetullah Gülen’le alakalı bizim ne söylediğimiz ortada peki siz ne zamandan beri terörist görüyorsunuz Sayın Fetullah Gülen’i söyler misiniz?

ENGİN ALTAY (İstanbul) – Tarih vermiyorsun.

MEHMET MUŞ (İstanbul) – FETÖ’yü ne zamandan beri terörist görüyorsunuz?

ENGİN ALTAY (İstanbul) – Bak, hâlâ tarih vermiyorsun.

MEHMET MUŞ (İstanbul) – Ne zamandan beri görüyorsunuz? Kayıtlarda mevcut soruyorum size Sayın Altay, CHP ne zamandan beri görüyor. Bak biz mücadele ediyoruz, MİT’ten beri mücadele ediyoruz, 17-25’den beri mücadele ediyoruz, 15 Temmuz’dan beri mücadele ediyoruz. Devletin kayıtları var, “kırmızı kitap”ı var, MGK’nin aldığı kararlar var. Siz ne zamandan beri terörist olarak görüyorsunuz?

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN – Sayın Muş, açacağım mikrofonunuzu da siz de sehven “Sayın Fetullah Gülen” dediniz, siz de onu bir düzeltin isterseniz.

MEHMET MUŞ (İstanbul) – Sayın Başkan, burada bir dil sürçmesi vardır, laf atınca insicamınızı bozuyor muhalefet. Burada “FETÖ” diye ondan sonra düzelttim; orada “Sayın” diye bir ifade kullanmak istemedim, “FETÖ”dür, kullandığımız “FETÖ” ifadesidir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!