AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 109.9 Milyonluk İhalesi Yandaşa Gitti

AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 109.9 milyon liralık hizmet aracı kiralama ihalesini, AKP’den milletvekili aday adayı da olan ve Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulunurken “Kafalarına sıkarız” ifadesiyle tepki çeken Erol Bulut’un oğlu Yunus Emre Bulut’un şirketi aldı. Baba Bulut, AKP’li belediyelerden yıllardır milyonluk ihaleler alıyor

AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 109.9 Milyonluk İhalesi Yandaşa Gitti
Yayınlama: 26.11.2022
10
A+
A-

Gaziosmanpaşa Belediyesi, sosyal, kültürel ve eğitim amaçlı tüm faaliyetlerinde kullanılmak üzere araç ve iş makinesi kiralamak için 9 Kasım 2022 günü ihaleye çıktı. 1 Ocak 2023-30 Eylül 2024 arasını kapsayan araç kiralama ihalesinin yaklaşık maliyeti 110 milyon 156 bin TL olarak açıklandı. İhaleyi 109 milyon 987 bin TL’lik en düşük teklifin sahibi Jet Kar Turizm Nakliye Taşımacılık Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Şirket ile belediye arasında 23 Kasım günü 21 aylık sözleşme imzalandı. 11 milyon 350 bin TL’lik sermayeye sahip olan şirketin sahibi Yunus Emre Bulut… Bulut, AKP’den milletvekili aday adayı da olan 15 Temmuz Gazileri Platformu’nun başkanı Erol Bulut’un oğlu. Baba Erol Bulut kamuoyunda  şarkı sözleri nedeniyle Sezen Aksu hakkında bulunduğu suç duyurusu sonrasında sarf ettiği “Kafalarına sıkarız” ifadeleriyle gündeme gelmişti.

BABA-OĞUL İHALALERİ TOPLUYOR

Erol Bulut, ortağı olduğu Mavi Yeşil Turizm Şirketi ile yıllardır AKP’li belediyelerden milyonluk ihaleler alıyor. Oğul Yunus Emre Bulut, babasının şirketinin de eski ortakları arasında bulunuyor. Baba Bulut’a ait şirket son olarak AKP’li Pendik Belediyesi’nin 57.9 milyonluk park yapım ve bakım ihalesini kazanmıştı. Oğul Yunus Emre Bulut’un sahip olduğu Jet Kar Turizm ise daha önce baba Bulut’un birçok ihale aldığı Eyüpsultan Belediyesi’nden 109.9 milyon TL’lik araç kiralama ihalesi almıştı.

NİKAH TÖRENİNE ÜST DÜZEY KATILIM

Erol Bulut’un oğlu Yunus Emre Bulut 2018 yılında evlenmiş, nikahı da dönemin Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz kıymıştı. Nikah törenine Egemen Bağış, AKP’li milletvekilleri, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da katılmıştı.

KAYNAK: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı