SON DAKİKA

AKP’Lİ BÜYÜKELÇİ HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, AKP’li eski vekil Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’e ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Bu haber 13 Ekim 2019 - 1:15 'de eklendi.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’e ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Can Ataklı, bugünkü yazısında “İşleri gereği Çin’e çok sık gidip gelen bir arkadaşım, ‘Bu Pekin’deki büyükelçi var ya’ dedi; ‘Türk-Çin ilişkilerinde bir sorun çıkarırsa hiç şaşırma.’ Çin’in başkenti Pekin’deki büyükelçimiz eski bir AKP milletvekili” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin Çin’le ticaretini koordine edebilmek için çok yoğun çaba harcıyormuş. Söylenene göre, elçimiz gece gündüz çalışıyormuş” diyen Can Ataklı şöyle devam etti:

“Tabii insan ilk anda, ‘Ne güzel, keşke bütün elçilerimiz böyle olsa, bulundukları ülkelerle ticaretimizi geliştirmek, Türkiye’ye daha fazla kazandırmak için gece gündüz demeden çalışsa’ diyor.

Ama arkadaşım, ‘Öyle değil işte’ dedikten sonra devam etti;

‘Elçimiz, Türkiye’de bir şirket kurdu. Bu şirket Çinlilere Türkiye’de ev pazarlıyor. Bu da iyi bir şey ama Türkiye-Çin arasındaki ticareti de yine kendi şirketi ya da yakınları aracılığı ile yürütmeye çalışıyor. Başta turizm şirketleri olmak üzere Çin’le iş yapan pek çok şirket bu durumdan hem çok rahatsız, hem de çok şikayetçi. Çünkü devletin hakim gücünü kullanıyor.”

“KENDİ ŞİRKETİNİ KOLLAMAK İÇİN BİRAZ FAZLA GAYRETKEŞLİK YAPIYOR”

Can Ataklı, büyükelçi ile ilgili şunları yazdı:

“Çin’i yakından tanıyan arkadaşım ‘Bu durumdan elbette Çin şirketleri de rahatsız duyuyor, ayrıca Çin yönetiminin de durumdan pek hoşnut olmadığını duydum. Yakında Ankara’ya bir uyarı yaparlarsa şaşırmam’ diye ekledi. Daha sonra Çin’le iş yaptığını bildiğim birkaç tanıdığıma da sordum bu bilgiyi.

‘Aman bizden söz etme’ kaydını koyduktan sonra, ‘Büyükelçi belki de kendi şirketini kollamak için biraz fazla gayretkeşlik yapıyor, bu kadarını söyleyelim’ dediler.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!