SON DAKİKA

AKP’li Boyabat Belediyesi, 13 Dönümlük Ormanlık Alanı İmara Açtı: Emniyet Binası ve Lojman Yapılacak

Sinop’un Boyabat ilçesinde, 13 dönümlük ormanlık alan belediye tarafından imara açıldı. Karar AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oyları ile alındı.

Bu haber 08 Ağustos 2021 - 16:01 'de eklendi.
Abone ol

Sinop’un Boyabat Belediyesi, Ağustos ayının ilk meclis toplantısında 13 dönümlük ormanın imara açılmasını gündeme getirdi.  Ormanlık alanın imara açılarak Emniyet Genel Müdürlüğü binası ve altında lokal bulunan lojman yapılması için devredileceği belirtilerek oylamaya sunuldu. 

CHP ve İYİ partili meclis üyeleri red oyu verdi. AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile karar kabul edilerek 13 dönümlük ormanlık alan imara açıldı. 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, belediye meclisinden çıkan kararı eleştiren İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mor, ormanlık alanın ilçenin tam ortasında bulunduğunu ve vatandaşların yürüyüş yaptığı ormanlık alanın imara açılmasına tepki gösterdi.

Yeni Emniyet Müdürlüğü binası yapılmasına karşı olmadıklarını dile getiren Mor, “Ülkenin güneyinde ormanlar yanarken, kuzeyde var olan ormanların yok edilmesini anlamak mümkün değil. Ormanları koruyalım diyorlar ama imara açıyorlar. Emniyetimizin yeni binaya ihtiyacı varsa, bu şehir dışında bir yere yapılabilir. Bu alan ilçemiz merkezinde kalan nadir ormanlık alanlardandır. Biz partimiz ve meclis grubumuz olarak bu bölgedeki ağaçların kesilmesini istemiyoruz ve sonuna kadar buna karşıyız” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“TABİATA YAPILMIŞ BİR İHANET”

İlçede ağaçları kesmeden bina ve tesis yapılacak çok yer olduğunu belirten Mithat Mor, “Ülkemizde son günlerde çıkan ve canımızı, ciğerimizi yakan orman yangınlarıyla bir ağacın bile ne kadar önemli olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılırken, bugün bu uygunsuz kararı almak oldukça mantık ve vicdan dışı bir harekettir. Aynı zamanda ilçemize ve tabiata yapılmış bir ihanettir. Biz kahramanca vatanımızı ve bizlerin güvenliğini savunan emniyet güçlerimiz için lojman veya tesis yapılmasına asla karşı değiliz. Fakat yer ve konum itibarıyla ormanlık olan bu alanda ağaç katliamı yapılarak bina inşa edilmesi kesinlikle uygun değildir, yanlıştır. Bu affedilemez bir hata ve ağaç kıyımıdır, hatta cinayettir. Boyabat’ta Emniyet Müdürlüğü yapılabilecek bir çok yer ve bina vardır. Bunlar değerlendirilebilir” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!