AKP’li Belediyeye Kayyum Atandı

Afyonkarahisar’da Gebeceler Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk’un ruhsatsız silah taşıma suçundan ceza alması sonrası mazbatası iptal edildi. AKP’li meclis üyelerinin yeterli çoğunluğu sağlayamadıkları için katılmadıkları meclis toplantılarından da sonuç alınamadı. Bunun üzerine Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır belediyeye kayyum olarak atandı.

AKP’li Belediyeye Kayyum Atandı
Yayınlama: 13.10.2022
Düzenleme: 13.10.2022 15:07
12
A+
A-

Afyonkarahisar merkeze bağlı Gebeceler Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk ruhsatsız silah taşıma suçundan ceza alınca mazbatası elinden alınarak belediye başkanlığından alındı.

Sürecin ardından MHP’li meclis üyeleri kendi aralarında bir başkan seçmek istedi ancak AKP’li meclis üyeleri toplantılara katılmadı.

Belediye meclis üyeleri yeni belediye başkanını seçmek için 3 kez toplansa da yeterli çoğunluk sağlanamadı ve belediye başkanı belirlenemedi.

MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ PARTİLERİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde MHP’li meclis üyeleri AKP’lilerin belediyeye kayyum atamak için baskı yaptığını ileri sürerek partilerinden istifa ettiklerini ve yollarına bağımsız olarak devam edeceklerini duyurmuş, AKP’li 1 belediye meclis üyesi de kendilerine destek vermişti.

CHP’Lİ KÖKSAL, HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTTIKLARINI AÇIKLAMIŞTI

Belediye Meclis üyeleriyle birlikte açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’da halkın iradesinin yok sayıldığını ve AKP’lilerin hukuka aykırı davrandıklarını gerekçe göstererek konuyla ilgili hukuki süreçleri başlattıklarını açıklamıştı.

BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Tüm karşı çıkmalara rağmen AKP’lilerin istediği olduğu ve belediyeye kayyum atandı. Gebeceler Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sayın Valimiz Doç.Dr.Kübra Güran Yiğitbaşı’nın tensipleriyle Belediye Başkan Vekili olarak belediyemize atanan sayın Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır bu gün itibariyle görevine başlamıştır. Kasabamıza Hayırlı uğurlu olsun inşallah” denildi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı