SON DAKİKA

AKP’li Belediyenin İştirakinin Genel Müdürü Sağlık’tan Oğluna Memur Kıyağı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren İSU’nun genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Ali Sağlık, oğlunu AKP’li Kandıra Belediyesi’nde işe sokarak memuriyet hakkı kazandırdı. Ardından İSU’da ihale ve satın alma biriminde memur olarak göreve başlattı.

Bu haber 29 Mayıs 2021 - 1:02 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Pandemi döneminde 48 saatlik su kesintisiyle tepkileri çeken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü yine bir skandala imza attı. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın, oğlunu AKP’li Kandıra Belediyesi’nde 2 ay çalıştı göstererek daha sonra İSU’ya memur olarak alması kamuoyunda infial yarattı.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucu Ali Sağlık’ın kendi oğlunu, genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olduğu İSU’da memur yapabilmek için AKP’li belediyelerde bankamatik memuru olarak belli sürelerde çalıştırdığı ortaya çıktı.

BELEDİYEDEN İSU’YA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri İSU Genel Kurulu’nda konuyu gündeme taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir’in iddialarına karşılık İSU Genel Müdürü Ali Sağlık yaşananları doğruladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı şunları kaydetti;

“Meclis grubumuz ile yaptığımız araştırmalar sonucu İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, AK Partili Kandıra Belediyesi’nde işe başlatarak memuriyet hakkı kazanmalarını sağladı ve ardından müdürü olduğu İSU’da işe başlattığını tespit ettik.

GÖREVDEN ALINMALILAR 

Ali Sağlık’ın oğlu AKP’li belediyedeki görev süresi boyunca işe de gitmemiş. Geçmiş dönemlerde de aynı olayların İSU’da yaşandığını biliyoruz. Ancak bundan hiç ders alınmamış ki aynı arsızlık düzenini sürdürüyorlar. Milyonlarca işsiz gencimiz varken sürdürülen bu tutum kabul edilemez. Bu olaylara karışan kim varsa geçmişten günümüze görevden alınmalıdır. İçişleri Bakanlığı’nı milyonlarca gencimizin hakkını gasp edenler hakkında gereğini yapması için göreve davet ediyorum”  

Kaynak: Krt TV

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!