SON DAKİKA

AKP’li Belediyenin Hayvan Barınağında Vahşet!

Bir barınakta çalışan görevlinin herkesin gözü önünde bir köpeği, kürekle kafasına vura vura öldürdüğü iddia edilen görüntüler sosyal medyada yayıldı. AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi soruşturma başlattığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta Konya Büyükşehir Belediyesi’nin barınağı için “Gerçekten örnek bir proje” demişti. AKP’li Mamak Belediyesi’nden de benzer görüntüler geldi. AKP’li Elazığ Belediyesi’nde köpeklerin açlıktan birbirini yediği ortaya çıkmıştı.

Bu haber 25 Kasım 2022 - 15:10 'de eklendi.
Abone ol

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, “Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır” denildi.

Çevredeki görevlilerin müdahale etmemesi de büyük tepki gördü.

ERDOĞAN: KONYA BELEDİYEMİZİN GERÇEKTEN ÇOK ÖRNEK BİR ÇALIŞMASI 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki Endonezya ziyareti dönüşü uçakta, Bitlis’te başıboş köpeklerin 11 yaşındaki çocuğu ısırması olayının sorulması üzerine şöyle konuşmuştu:

“Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil, barınaklardır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli talimatları verdim. Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız.

Konuyla ilgili atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek. Bu konuda öncelikli olarak belediyeler, barınaklar inşa ederek sahipsiz, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı.

Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var. İstanbul’da Beykoz Belediyemizin de gerçekten çok örnek bir çalışması var.”

Avukat Cem Özbey Twitter hesabından, “Erdoğan daha iki gün önce, “Sahipsiz, başıboş sokak hayvanları toplanmalı. Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var” demişti.

En iyi örnekleri bu, kötüsünü siz düşünün!” paylaşımında bulundu.

HAYVANSEVERLERLE TARTIŞMA ÇIKTI

AKP’li Mamak Belediyesi’nden de skandal görüntüler geldi. İnternette paylaşılan görüntülere göre bir grup hayvansever söz konusu barınağa gitti. Mamak Belediyesi’ne ait barınağa girmek isteyen hayvanseverlere görevliler izin vermedi. İki grup arasında tansiyon yükseldi, küfürler, tehdit ve hakaretler havada uçuştu. Olaya jandarma ekipleri müdahale etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP’li Elazğ Belediyesi’nin hayvan barınağında da köpeklerin açlıktan birbirini yediği ortaya çıkmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR