SON DAKİKA

AKP’li Belediyenin Halı İhalesi Tanıdık İsme Gitti

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılından bu yana camilerde, kültür evlerinde ve taziye evlerinde kullanılmak üzere aldığı halılardan büyük kısmı AKP Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyesi Furkan Özdurdu’nun ortağı olduğu şirketten aldı.

Bu haber 31 Mayıs 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2015 yılından bu yana camilerde, kültür evlerinde ve taziye evlerinde kullanılmak üzere 20 stadyum büyüklüğünde, toplam 140 bin 445 metrekare halı satın aldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, belediye bu halılara 7.5 milyon TL ödedi. Halıların 104 bin 445 metrekaresi ise AKP Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyesi Furkan Özdurdu’nun ortağı olduğu Doruk Tekstil Şirketi’nden alındı.

TOPLAM 5 MİLYON LİRA ÖDENDİ

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 18 Kasım 2020’de Doruk Tekstil’den 5 bin metrekare halı alarak 569 bin TL ödedi. Son olarak 13 Nisan 2021’de de aynı şirketten 5 bin metrekare halı aldı ve 700 bin TL ödedi.

Atatürk'ün Katilleri

Şanlıurfa’nın AKP’li Haliliye Belediyesi de 2015 yılından bu yana 10 ayrı halı alım ihalesine çıkarak, AKP Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyesi Furkan Özdurdu’nun şirketinden 9 milyon 936 bin liralık halı satın aldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!