AKP’li Belediyeler Seçimlere Dört Ay Kala Arsa Satışlarına Hız Verdi

Elazığ’da AKP’li belediyeler seçimlere dört ay kala parsel parsel arsa satışlarına hız verdi. Bu ay içeresinde AKP’li Elazığ Belediyesi’nin 13 arsa satışı tartışılmaya devam ederken AKP’li Başkan Yasin Yılmaz tarafından yönetilen Yurtbaşı Belediyesi tarafından da 7 arsa satışa çıkarıldı.

 AKP’li Belediyeler Seçimlere Dört Ay Kala Arsa Satışlarına Hız Verdi
Yayınlama: 24.12.2023
49
A+
A-

Yerel seçimlere 4 ay gibi bir süre kala Elazığ’da AKP’li belediyeler taşınmazlarını satışa çıkarmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Aralık ayı içerisinde 13 arsasını ihaleyle satışa çıkartan Elazığ Belediyesi’nin ardından AKP’li Yurtbaşı Belediyesi de ilçe merkezinde bulunan 7 arsasını ihaleyle satışa çıkaracağını duyurdu.

BELEDİYEDEN PARSEL PARSEL ARSA SATIŞI

Cumhuriyet, Sanayi ve Yeni Mahallede bulunan 7 arsanın satışı için ihale 25 Aralık Pazartesi saat 10.00’da Yurtbaşı Belediye encümeni huzurunda yapılacak. Yurtbaşı Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde 3, Sanayi Mahallesi’nde 3, Yeni Mahalle’de ise bulunan 1 arsayı satışa çıkarıldığını duyuruldu. Satışa çıkarılan arsaların muhammen bedelleri 125 bin TL’den 3 milyon 235 bin TL’ye kadar çıkıyor.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’DE 13 ARSASINI SATIŞA ÇIKARMIŞTI

AKP’li Elazığ Belediyesi tarafından şehrin muhtelif yerlerinde 13 arsa, 41 adet konut, 15 adet dükkanın satışı için 13 ve 14 Aralık’ta kapalı teklif usulüyle ihalesi yapılmıştı. Satışa çıkarılan arsaların en düşük muhammen bedeli 852 Bin 600 TL, en yükseği ise 39 milyon 364 bin TL, Zafran Mahallesi’ndeki akaryakıt alanının muhammen bedeli ise 27 milyon 178 bin TL olarak belirlenmişti.

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı