SON DAKİKA

AKP’Lİ BELEDİYEDEN KOŞU İÇİN 746 BİN TL HARCAMA

Zeytinburnu Belediyesi, düzenlediği Uluslararası Cumhuriyet Koşusu için yüz binlerce lira harcadı. Kenya, Almanya ve Etiyopya’dan atletlerin katıldığı organizasyon için açılan ihalede tek geçerli teklifin olması ise dikkat çekti.

Bu haber 13 Ocak 2020 - 14:20 'de eklendi. Son Güncelleme13 Ocak 2020 - 14:48
Abone ol

Yeniçağ’da yer alan habere göre, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki AKP’li belediye Kenya ve Etiyopya’dan da atletlerin katıldığı Uluslararası Cumhuriyet Koşusu için 746 bin lira harcadı. Organizasyon için düzenlenen ihale ‘geçerli teklif’ sunan tek şirkete verilirken, belediyenin ihaleyi kazanan şirketten mehter takımı da istediği öğrenildi.

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nin bin 200 kişinin katıldığı 11’inci Uluslararası Cumhuriyet Koşusu için toplam 746 bin TL harcadı. AKP’li belediyenin, 23 Eylül tarihinde “11’inci Uluslararası Cumhuriyet Koşusu Organizasyonu” başlığıyla yaptığı ihaleye iki şirket katıldı. İhaleye katılan şirketlerden sadece “Yedi Yörem Organizasyon Şirketi’nin” geçerli teklif verdiği belirtilerek 24 Ekim tarihinde sözleşme imzalandığı açıklandı.

MEHTER TAKIMI DA İSTEDİLER

İhale dosyasında yer alan bilgilere göre, AKP’li belediye, ihaleyi kazanan şirketten Kenya’nın Nairobi kentinden iki, Etiyopya’nın Addis Ababa kentinden üç ve Almanya’nın Dusseldorf kentinden iki sporcunun İstanbul’a getirilmesini istedi. Getirilen sporcuların da yol ve otel masraflarının ihaleyi kazanan şirket tarafından karşılanması istendi. Koşuyu ise belediyenin özel olarak yurt dışından getirttiği sporcular kazandı.

AKP’li belediyenin ihaleyi kazanan şirketten istekleri arasında, “Profesyonel ekipten oluşan mehter ve bando takımının açılış noktasında hazır bulundurulması da” yer aldı. Belediye yönetimi, ulaşım ve yemek giderlerinin ihaleye kazanan şirket tarafından karşılanacağı bir de masör talep etti. Koşu için özel olarak altı tane canlı yayın aracı da talep edilenler arasında yer aldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

YÜZBİNLERCE LİRA HARCAMIŞLAR

Belediye, 2019 yılında yapılan Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması’nın organizasyonu için 735 bin TL, yöresel günler organizasyonu için 558 bin TL ve Merkezefendi 20’nci Geleneksel Tıp Festivali için ise toplamda 883 bin TL harcama yaptı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR