AKP’li Belediyeden Adrese Teslim İhale

Denizli’de AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale ilçesindeki bir kafeteryayı kiralamak için ihaleye çıkardı. İhaleye katılacaklarda aranan şartlar ‘adrese teslim ihale’ yorumlarına neden oldu.

AKP’li Belediyeden Adrese Teslim İhale
Yayınlama: 03.07.2023
Düzenleme: 03.07.2023 15:04
32
A+
A-

Denizli Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki bir kafeterya-restoranı ihale yoluyla kiraya verecek. Pamukkale ilçesinde Mevlana, Üniversite ve Hüseyin Yılmaz caddelerinin kesiştiği kavşakta yer alan 430 metrekare alana sahip tesis, açık artırma usulüyle ihale edilecek. İhale 13 Temmuz günü, Büyükşehir Belediyesi encümeni tarafından gerçekleştirilecek.

‘İLGİNÇ ŞARTNAME’

İhale şartnamesinde aylık muhammen bedel 35 bin lira olarak belirlenirken, ihale evrakı için istenen para 20 bin lira olarak gösterildi. İhaleye katılacak firmalar şartnameye göre il sınırları içinde en az 5 yıldır restoran ya da kafeterya işletmeciliği alanında faaliyet göstermiş olacak.

Bunun yanı sıra 10 işletmesi olacak ve bu durumu resmi evraklarla ibraz edecek. Son olarak şirketin yıllık cirosu 75 milyon liradan az olmayacak. Bir kafeterya kiralama işinde istenen tüm bu şartlar kentte ‘adrese teslim ihale’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı