SON DAKİKA

AKP’li Belediye Meclisi, İlçe Müftülüğü Ne Talep Ettiyse Oy Birliği İle Verdi

AKP’li Selçuklu Belediyesi’nin 6 Kasım’da yaptığı belediye meclisi toplantısında, ilçe müftülüğünün talebiyle üç farklı karar alındı.

Bu haber 29 Ocak 2021 - 0:31 'de eklendi. Son Güncelleme29 Ocak 2021 - 00:41
Abone ol

AKP’li Selçuklu Belediyesi’nin 6 Kasım’da yaptığı belediye meclisi toplantısında, ilçe müftülüğünün talebiyle üç farklı karar alındı. Oy birliği ile alınan kararlar kapsamında ilçedeki bir Kuran kursunun servis hizmeti, inşaat işleri ile masa ve sandalye gibi ihtiyaçlarının belediye bütçesinden karşılanmasına olanak sağlandı.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre, belediyenin kasımdaki meclis toplantısında, “Diğer Kuruluşlarla İlişkiler ve Protokoller” gündeme geldi. 6 Kasım 2020 tarihli toplantıda, Selçuklu İlçe Müftülüğü’nün talepleri ele alındı. Taleplerden ilki, ilçedeki Meydanlı Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun 2020-2021 eğitim öğretim yılında servis ihtiyacının karşılanmasına ilişkin oldu. Müftülüğün, Kuran kursunun servis ihtiyacının Selçuklu Belediyesi’nce karşılanması talebi oy birliğiyle kabul edildi.

OFİS MALZEMELERİ BÜTÇEDEN

Selçuklu İlçe Müftülüğü’nün ilçedeki üç Kuran kursu için tefrişat malzemesi talebi de kabul edildi. Görüşmelerin ardından, Kuran kurslarında kullanılmak amacıyla öğretmen masa ve sandalyesi, öğrenci masa ve sandalyesi, yemek masası ve sandalyesi ile kitaplık ihtiyacının belediye bütçesinden karşılanması karara bağlandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İNŞAATA GEREKLİ DESTEK VERİLECEK

Müftülük, ilçede yapımı devam eden Hafızlık Kur’an Kursu inşaatı için de belediyeden destek talep etti. Selçuklu Belediye Meclisi, inşaatı devam eden Kuran kursu için “Gerekli desteğin verilmesi” için oy birliği ile karar aldı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!