SON DAKİKA

AKP’li Belediye Başkanı Turgut Altınok’un Kızlarına RTÜK’te Özel Kadro

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok’un kızlarına özel kadro ayrıldığını iddiasını gündeme getirdi.

Bu haber 01 Nisan 2022 - 0:10 'de eklendi.
Abone ol

“Başkanın kızlarına özel kadro” başlıklıklı yazısında, RTÜK’te Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok’un kızlarına özel kadro ayrıldığını gündeme getirdi. Pehlivan bugünkü köşesinde, TRT kadrosunda olan Aybüke Altınok’un bir yıldan fazladır geçici görevle RTÜK’te çalıştığına dikkat çekti. Pehlivan, “Kurumda özel bir odası dahi var” diye yazdı.

“Ayça Altınok’u ise beş aylık siyaset serüveninden hatırlayanınız olacaktır. Babası AKP’ye geri dönünce o da Meral Akşener’in elini öperek girdiği İYİ Parti’den istifa etmişti. İşte duydum ki RTÜK ona da kapılarını açmış. Hatta sınava girmeden memur olması için istisnai kadroya, özel kalem müdürlüğüne atandığı dahi konuşuluyor” diyen Pehlivan, “Yani demem o ki RTÜK’te baba Altınok’un gölgesi dolaşıyor” diye yazdı.

AKP’li Başkan Turgut Altınok’u arayarak, “İki kızınızın da RTÜK’te görevlendirilmesinde dahliniz var mı?” diye sorduğunu yazan Pehlivan, aldığı şu yanıtı aktardı:

“Bir kızım iletişim fakültesinden, diğer kızım ise uluslararası ilişkiler bölümünden mezun. Kızlarım için ne RTÜK Başkanı’nı aradım ne de kimseden bir talebim oldu!”

Pehlivan’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Başkan Ebubekir Şahin ilan etti: “RTÜK köşe yazarlarının gündemine göre hareket etmiyor. Köşelerden ‘ayar’ verilen günler mazide kaldı.”

Tamam da keşke mazi kalbimizde kapanan bir yara olarak kalsa. Ama işte olmuyor, sızıyor, geleceğimizi kanatıyor.

Yoksa, RTÜK’teki kadrolaşmayı neden yazayım, değil mi?

Öyle ya, AKP’li belediye başkanının kızlarına yapılan torpilden daha önemli konular da var ülkede.

Keçiören Belediyesi Başkanı  Turgut Altınok’tan bahsediyorum. İki kızı var Altınok’un: Aybüke ve Ayça.

Aybüke Altınok aslında TRT kadrosunda. Ancak kendisi bir yıldan fazladır geçici görevle RTÜK’te çalışıyor. Kurumda özel bir odası dahi var.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ayça Altınok’u ise beş aylık siyaset serüveninden hatırlayanınız olacaktır. Babası AKP’ye geri dönünce o da Meral Akşener’in elini öperek girdiği İYİ Parti’den istifa etmişti.

İşte duydum ki RTÜK ona da kapılarını açmış. Hatta sınava girmeden memur olması için istisnai kadroya, özel kalem müdürlüğüne atandığı dahi konuşuluyor.

Yani demem o ki RTÜK’te baba Altınok’un gölgesi dolaşıyor.

AKP’li başkan Turgut Altınok’u aradım ve şu soruyu sordum: 

“İki kızınızın da RTÜK’te görevlendirilmesinde dahliniz var mı?” 

Altınok şu yanıtı verdi: “Bir kızım iletişim fakültesinden, diğer kızım ise uluslararası ilişkiler bölümünden mezun. Kızlarım için ne RTÜK Başkanı’nı aradım, ne de kimseden bir talebim oldu!”

Sorum ve aldığım yanıt böyle. 

Altınok’un kızlarının kibirli tavırlarının da kurum içinde rahatsızlık yarattığını söylemeden bitirmeyeyim.” 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR