AKP’li Bakan’ın danışmanı “Allah” olduğunu ilan etti

AKP’li Bakan’ın danışmanı “Allah” olduğunu ilan etti
Yayınlama: 27.08.2017
18
A+
A-

AKP’liler iyiden iyiye çozuttu! AKP Düzce Eski İl Başkanı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün danışmanı Saim Tut’un sosyal medyada Hasan Mezarcı’ya “Tamam, şaka, espri, muziplik güzel şeyler bunlar da, ben izin vermeden nasıl Mesih olduğunu iddia edersin? Önce gel Ben’den (yüce Mesih ve her şeyin haliki benden)bir icazet al mübarek” ifadelerini kullanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut TanalAKP Düzce Eski İl Başkanı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün danışmanı Saim Tut’un sosyal medyada yaptığı yorumları Bakan Özlü’ye sordu. Tanal, “Saim Tut’un sosyal medyada yaptığı yorumlar hem dinimizce hem bürokratik anlamda kabul edilemez. Bir bakan danışmanının üslubu böyle olmamalı. Bakan Özlü’den daha bilgili, ciddi danışmanlara sahip olmasını beklerdim. Devletin önemli kademelerinin seviyesi beni üzüyor” dedi.

Tanal, Bakan Özlü’ye, Saim Tut’un sosyal medya yorumlarını “bürokrasiye ve dini değerlere yakışmayan üslup” olarak nitelendirirken şunları söyledi:

ALLAH’A ŞİRK

“Saim Tut, Facebook’tan Hasan Mezarcı’ya ‘Ben izin vermeden nasıl mesih olduğunu iddia edersin? Önce gel benden (Yüce mesih ve her şeyin halıkı benden) bir icazet al mübarek. Bak bu tavırlarınla tüm tezgâhımızı bozuyorsun. Olmuyo yaneeeee……..’ şeklinde yorum yazmıştır.

Türkçemizin katledilmesini geçiyorum. Tut’un yorumu haşa Allah’a şirk koşmak anlamına dahi gelir. Üslubu makamına yakışmıyor. Ayrıca ‘tüm tezgâhımızı bozuyorsun’ derken hangi tezgâhtan bahsediyor? Saim Tut’un sosyal medyada yaptığı yorumlar hem dinimizce hem bürokratik anlamda kabul edilemez. Bir bakan danışmanının üslubu böyle olmamalı.

 

TUT GİBİLERİN BAKAN DANIŞMANI OLMASI

Bakan Özlü’den daha bilgili, ciddi danışmanlara sahip olmasını beklerdim. Devletin önemli kademelerinin seviyesi beni üzüyor. Tut’un zeka ve bilgi seviyesinin kat kat üstünde birçok gencimiz işsiz iken Tut gibilerin bakan danışmanı olması doğru değildir. Bu durum işsiz birçok gencimizin de hakkını yemek anlamına gelir. İşe alımlarda liyakat yerine eş dost akraba kayırmacılığı yapmanın da bir sonucudur.”

Tanal, Bakan Özlü’ye şu soruları sordu:

1. AKP Düzce Eski İl Başkanı Saim Tut’un danışmanınız olduğu doğru mudur?

2. Saim Tut’un danışmanınız olduğu doğru ise hangi kriterleri ve hünerleri sayesinde danışmanınız olmuştur? Öğrenim derecesi, mezun olduğu okul nedir? Kaç dil bilmektedir?

3. Danışmanınız Saim Tut, Facebook’tan Hasan Mezarcı’ya “Ben izin vermeden nasıl mesih olduğunu iddia edersin? Önce gel benden (Yüce mesih ve her şeyin halıkı benden) bir icazet al mübarek. Bak bu tavırlarınla tüm tezgâhımızı bozuyorsun. Olmuyo yaneeeee……..” yorumunu yaparak ne demek istemiştir?

4. Danışmanınız Saim Tut, ‘tezgâhımızı bozuyorsun’ derken ne demek istemiştir? Danışmanınızın tezgâhı nedir?

5. Danışmanınız Saim Tut’un sosyal medya hesaplarındaki yorum seviyesi bakanlığınızca uygun mudur?

6. Danışmanınız Saim Tut, ‘ben izin vermeden nasıl mesih olduğunu iddia edersin’ derken kendini yaradan olarak mı nitelendirmiştir? Allah’a şirk mi koşmuştur? Sizin bu yorumdan anladığınız nedir?

7. Danışmanınız Saim Tut’un sosyal medya hesabından Hasan Mezarcı’ya yaptığı bu yorumlardan haberdar mısınız? Değil iseniz soru önergem ile haberdar olduğunuza göre Tut hakkında herhangi bir işlem başlatacak mısınız?

 8. Türkiye Büyük Millet Meclisi personel kuralları gereği, parti üyesi olan danışman olamaz. Danışmanınız Saim Tut AKP’ye üye midir? Üye ise, nasıl danışman olmuştur? Değil ise, ne zaman istifa etmiştir?

O BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bugün medyada CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından soru önergesi verildiği haberleriyle gündeme gelen Saim Tut, Bakanlığımız ilgili kuruluşu iştiraki bir şirketin idari personelidir. Medyada yer aldığı şekliyle, ‘Bakan Danışmanlığı’ gibi bir görevi bulunmamaktadır. Söz konusu kişinin sosyal medya paylaşımları şahsına ait olup Bakanlığımızı ve Sayın Bakanımızı doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şeklide temsil etmemektedir” denildi.

Parlamentohaber.com

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı