SON DAKİKA

AKP’li Aksaray Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Yanlış Kutladı

AKP’li Aksaray Belediyesi, sosyal medya hesaplarında yayınladığı videoda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı “29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutladı.

Bu haber 28 Ekim 2022 - 20:09 'de eklendi.
Abone ol

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, “29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı’dır. Öncelikle belediyedeki arkadaşlarımıza bunu anlatalım. Anadolu’da güzel bir söz vardır, ‘namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz’ diye. Bu tip bayramlarımız, milli bayramlarımız, Cumhuriyet’le özdeşleşen bayramlarımız genelde iktidar ve onun aparatları tarafından çok önemsiz bulunduğu için, bu da aslında bu zihniyetin kalıntısı olabilir” dedi.

Aksaray Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bugün sosyal medya hesaplarında yayınladığı kutlama videosunda, “29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” denildi. Kutlama videosunun, belediyenin sosyal medya hesaplarında bir süre yayında kaldıktan sonra kaldırıldığı görüldü.

Aksaray Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı “29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlaması kentte tepkilere neden oldu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR