SON DAKİKA

AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı, Atatürk’e Lanet Okuyan İmamı Savundu

Daha önce “Laiklik masaya yatırılmalı” diye küstah bir çağrı yapan Yeliz namlı AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Ayasofya’daki icazet kepazeliğinde Büyük Atatürk’ü hedef alma cüreti gösteren bir Yunan kalıntısını “Emekli bir hoca ayetle dua etmiş” diyerek düşük seciyesini bir kere daha ispatlarcasına savundu.

Bu haber 30 Mayıs 2021 - 2:30 'de eklendi.
Abone ol

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı namıdiğer Yeliz, yine düşük seciyesinin gereğini yaptı. Ayasofya’daki sözde icazet töreninde “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir? Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek soysuzluğunu ilan eden ve doğrudan doğruya cumhuriyetimizin ölmez banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan İstanbul Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii’nin eski imam hatibi Mustafa Demirkan adlı alçağı savundu.

Yeliz’in de Yarası Var

Yunan kalıntısı Mustafa Demirkan’ın sözlerini savunan Yeliz Ahmet, sosyal medyada “top çevirdi”:

“Kostantıniyye Fatihi Ayasofya’yı cami olarak vakfetmiş. Vakfiye açık. Kapatılmış. Sonra vakfiyeye uygun olarak tekrar camiye çevrilmiş. Emekli bir hoca da kıyamete kadar kimse bozmasın diye ayetle dua etmiş. Şimdi de o hocaya hakaret ediliyor. Yazık. Ne olacak bu haliniz…”

“Laiklik Masaya Yatırılmalı”

AKP’li Yeliz, geçtiğimiz ay yaptığı bir paylaşımında, “Laiklik anlayışı yönetici aklın inisiyatifine terk edilemez. Hiçbir ön kabul olmaksızın masaya yatırılması, gözden geçirilmesi gereken, mühim anayasal bir madde ve problemdir” demişti.

KAYNAK:TAMGATÜRK

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!