SON DAKİKA

AKP’DEN İSTİFA EDEN YENEROĞLU’NDAN POLİSE, VEKİLE MÜDAHALE TEPKİSİ

AKP’den istifa eden İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Geçmişte uniform toplum mühendislerine karşı mücadele ettik, maalesef bugün Türkiye çok daha beter noktada ilerliyor. Kimse görmedik, duymadık demesin!” dedi.

Bu haber 22 Ocak 2020 - 17:10 'de eklendi.
Abone ol

AKP’den istifa eden vekil Mustafa Yeneroğlu, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na polislerin gösterdiği muameleye tepki göstererek, “Milletimiz tarafından seçilmiş bir milletvekiline yönelik polis memurunun yetkisini aşan bu üstenci ve agresif tavrı kabul edilemez,disiplin soruşturması gerektirir. Artan bu yaklaşım biçimlerini reddetmek,TBMM’nin görevi olduğu kadar emniyet teşkilatımızın da sorumluluğundadır.” dedi.

‘KİMSE DUYMADIK, GÖRMEDİK DEMESİN’

Yeneroğlu, tepkisini şöyle sürdürdü, “40 yıldır nitelikli insan yetiştirmekten başka gayesi olmayan Bilim ve Sanat Vakfı’na da kayyım atanmış. Gerçekten utanç verici. Geçmişte uniform toplum mühendislerine karşı mücadele ettik, maalesef bugün Türkiye çok daha beter noktada ilerliyor. Kimse görmedik, duymadık demesin!”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!