SON DAKİKA

AKP’DE SALTANAT HAMLELERİ

Türkiye’deki işsizlik rakamları her geçen gün artarken, AKP’li Koncagül’ün kızlarından Merve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nda işe başladı.

Bu haber 20 Nisan 2019 - 23:03 'de eklendi. 671

Türkiye’de milyonlarca genç iş ararken, AKP Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül’ün kızları Merve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığında işe başlaması dikkat çekti.

KIZLARINI SAVUNDU

Milletvekili Koncagül, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e “Kızlarım oraya kendilerini geliştirmek için gittiler, benim aracılığıma gerek yok. Herhangi bir unvan almadılar” derken, Şevval Koncagül’ün Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne “Mühendis” olarak atandığı belirlendi.

Anne Çiğdem Koncagül şunları söyledi:

“Her iki kızım da anılan bakanlıklarda kadrolu, açıktan atama veya devletin belirlediği herhangi bir kadroda çalışan değil. Tamamen eğitimlerine odaklı, kendilerini daha geliştirmek için bu bakanlıklarda bulunuyorlar. Kızlarım kendi çabaları ile hareket eden, aracılığıma ihtiyaç duymayan gençler. Kadrolu memur değiller. Anne babaların siyasi kariyerleri üzerinden bu ülkenin geleceği olan, çocuklarımızı zan altında bırakacak ithamlarda bulunmak etik bir davranış olamaz.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın