SON DAKİKA

AKP’DE İSTİFA DEPREMİ: ERDOĞAN İSTEMİŞ

AKP’nin en yetkili organı konumunda bulunan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu AKP’den istifa etti. Yeneroğlu, AKP’nin politikalarına getirdiği eleştirilerle biliniyordu.

Bu haber 30 Ekim 2019 - 17:11 'de eklendi.
Abone ol

AKP’nin en yetkili organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Avrupa’yla ilişkiler ve insan hakları konusunda AKP’yi de eleştirilerini sık sık gündeme getiren Yeneroğlu, TBMM’de yaptığı basın toplantısı ile istifasını duyurdu.

Yeneroğlu, basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

Doğru bildiğim her şeyi kamuoyuyla paylaştım. Siyasete 7 Haziran 2015 seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine girdim. Hiçbir mücadele yapmadım siyasete girerken.

Geldiğim nokta itibarıyla 2-3 yıldan beri partimin politikaları noktasında birçok huzursuzluk yaşadığımı, insan hakları ihlalleri noktasında, demokratik kurumların zarar görmesi gibi rahatsızlık yaşadığım birçok konuda görüşümü kamuoyuyla paylaştım. “Hesap yapıyor” gibi yaklaşımlarla karşı karşıya kaldım. Ama bu benim çizgimi bozmadı. Zorlanmadığım konular olmadı değil. Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde karşı karşıya kaldığımız sıkıntılı dönemler oldu.Kaynak: AKP’de üst düzey istifa depremi: Erdoğan istemiş.

Sayın Cumhurbaşkanımız takdir buyurdular 18 Ağustos seçimleri sonrasında MKYK üyeliğine layık gördüler. O süreçte de Türkiye’nin önünde olan ve itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması noktasında kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım. Son iki MKYK toplantımıza bu rahatsızlıklarımın artık karşılık bulmadığı, düzelebileceğine dair bir ümit taşımadığım için katılmadım. 28 Ekim tarihinde MKYK’dan istifa ettim. Geçen günler içerisinde arkadaşlarımla değerlendirmeler yaptım, partimizin genel sekreteri merkeze davet ettiler. Bir görüşme yaptım ve bu görüşmede de düşüncelerimi paylaştım.Kaynak: AKP’de üst düzey istifa depremi: Erdoğan istemiş.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhurbaşkanımızın benim partiden istifa etmem gerektiği konusunda görüş bildirdiğini belirtti.

YENİ PARTİ ÇALIŞMALARINDA YER ALACAK MI?

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı yeni parti çalışmalarında yer alıp almayacağı sorulan Yeneroğlu, henüz bu konuda bir kanaat belirtmek için erken olduğunu ifade etmekle yetindi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!