SON DAKİKA

AKP’DE İHRAÇ DEPREMİ SÜRÜYOR

AKP eski Erzincan milletvekili Talha Erol Durmaz ve İstanbul İl Kadın Kolları’ndan Fatma Yavuz partiden istifa etti.

Bu haber 03 Eylül 2019 - 17:31 'de eklendi.
Abone ol

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve üç eski milletvekilinin AKP’den ihraç edilmek üzere disipline sevk edilmesi üzerine eski Erzincan milletvekili Talha Erol Durmaz ve İstanbul İl Kadın Kolları’ndan Fatma Yavuz partiden istifa etti.

AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nda, Davutoğlu’nun yanısıra eski milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ oybirliğiyle ihraç edilmek üzere disipline sevk edilmişti.

Durmaz, Facebook hesabından şu duyuruyu yaptı: “Kısa da olsa bir dönem milletvekilliğini yaptığım, kuruluşundan beri yapmış olduğu hayırlı işlerle iftihar ettiğim ve destek verdiğim, sevincinde sevindiğim, üzüntüsünde üzüldüğüm, milletin kendi özünden oluşan ve gözünden esirgediği AK Parti’den; bir dönem Genel Başkanlık ve üç yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ve yol arkadaşlarının ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gerekçesiyle organik ve duygusal bağımı keserek istifa etmiş bulunuyorum. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

AKP İstanbul İl Kadın Kolları Yedek Yönetim Kurulu üyesi Yavuz da Twitter’dan istifasını “Gördüğüm lüzum üzerine Ak Parti’den istifa ediyorum” mesajıyla duyurdu ve e-devlet üzerinden siyasi parti üyeliği iptal başvurusu ekranını paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!