SON DAKİKA

AKP ve MHP’liler Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur’u Hedef Aldı

AKP il yönetim kurul üyesi Berk Can Doğan ile MHP’li Birol Gür depremzedelere yardım için kampanya başlatan AHBAP Derneği’ni ve Oğuzhan Uğur’u hedef aldı.

Bu haber 10 Şubat 2023 - 14:30 'de eklendi.
Abone ol

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, 6 Şubat sabahı 10 ilde yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıktı.

Depremin ilk anlarından bu yana, sanatçı ve AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur depremzedelerin yardımı için seferber oldu.

Türkiye’nin her yanından belediyeler, dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, spor kulüpleri toplayabildikleri her türlü yardım malzemesini deprem bölgesine ulaştırmak için yoğun çaba sarfederken, AKP Kırşehir İl Yönetim Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan deprem bölgesinde olan sanatçı ve Ahbap Derneği kurucusu Haluk Levent ile Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur’u hedef aldı.

Depremden etkilenen bölgelere yardımcı olabilmek adına kampanyalar başlatan ve insani yardım malzemeleri gönderen Haluk Levent ile Oğuzhan Uğur’u hedef alan Doğan yaptığı paylaşımda, “On binlerce gönüllünün emeğini, alın terini bu ikisine yedirmemek lazım” ifadelerini kullandı.

Gelen tepkiler ardından tekrar paylaşım yapan Doğan, hedef göstermeye devam ederek şunları yazdı, “Devlet kurumlarının itibarını yok etmek için başlattığınız kampanyanın farkındayız. Buna müsaade etmeyeceğiz. Bilin istedim.” 

MHP’Lİ BİROL GÜR DE AHBAP VE BABALA TV’Yİ HEDEF ALDI

MHP İstanbul İl Başkanlığı görevinden geçen yıl aralık ayında istifa eden Birol Gür de, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, ilk günden itibaren deprem felaketi mağdurlarına yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP Derneği ve Babala TV kurucusu Oğuzhan Uğur’u hedef aldı.

Gür’ün paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Lütfen yardımlarınızı AFAD üzerinden yapınız. AHBAP çavuş ilişkileriyle UĞUR’suz ellere yapılan yardımların ne kadarı depremzedelere ulaşıyor endişelerimiz var.” 

HALUK LEVENT’TEN ÇAĞRI

Öte yandan Deprem bölgesinde arama kurtarma ve yardım çalışmaları yürüten AFAD ve AHBAP Derneği ile ilgili provokatif paylaşımları ima eden Haluk Levent, “Afad da bizim Ahbap da!” paylaşımı yapılmasını istedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerde, depremzedelere yönelik yaptığı arama kurtarma ve yardım çalışmaları üzerinden bazı kesimlerce hedef gösterilen AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu ve “Afad da bizim Ahbap da!” paylaşımı yapılmasını istedi.

Sanatçı Haluk Levent, paylaşımında şunları kaydetti:

“Koordinasyonunun başındayım ve sosyal medyaya bakamıyorum bile. Aranızda beni seven varsa gerçekten varsa bir twit istiyorum. Çalışmalarımıza sekte vurmak isteyenlere inat! AFAD da bizim AHBAP da! Tek cümle istiyorum! AFAD da bizim AHBAP da!” 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR