SON DAKİKA

AKP MİLLETVEKİLİ NAZIM MAVİŞ, ATATÜRK DEVRİMLERİNİ HEDEF ALDI!

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Atatürk devrimlerini hedef aldı. Maviş’in paylaşımı tepki çekti.

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 0:03 'de eklendi.
Abone ol

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla birlikte belirli çevreler eş zamanlı olarak Atürk ve Cumhuriyet’i hedef almaya başladı.

Son paylaşım ise AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş’ten geldi. Maviş, #MilletinCumhurbaşkanı etikeyile yaptığı paylaşımda Nazım Hikmet’in şiirinden 2 dizeyi kullandı. Nazım’a atıf yapmayan Maviş, şiirden şu bölümü paylaştı: 

“Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek.”

Sosyal medyada “Devrimi devirecek” derken Cumhuriyetten mi bahsediyorsunuz?” sorusunu yönelten vatandaşlar,  “Ben sen Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığı yapasın diye oy vermedim. Oyum haram olsun” diyerek Maviş’e tepki gösterdi.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR VE TEPKİLER

Bu skandal açıklamaya ilişkin de CHP Sinop İl Başkanlığı şu açıklamayı yaptı:

“Cumhuriyet devrimlerini devireceğini söyleyen, neyi devireceğini ve yerine neyi getireceğini de söylemek zorundadır. Cumhuriyet ve onun kazanımı olan devrimlerimiz, ülkemizin ve milletimizin ortak paydalarıdır. Kimse milletimizi bu ortak paydalarda buluşmaktan alıkoyamaz. Kafaların arkasında hala bu düşüncelerin olduğunu görmek üzücü ama bir yandan da maskelerin düşmesini görmek açısından sevindirici. Soruyoruz, Cumhuriyetle ve Atatürk ‘le olan probleminiz nedir? Nedir bu padişahlık, saltanat, tek adam tutkusu?..”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!