SON DAKİKA

AKP Kurucu Üyesi Baran: ”Erdoğan İkinci Atatürk’tür”

Konya’da yerel bir televizyon kanalına konuk olan AKP kurucu üyelerinden avukat Latif Cem Baran, “Cumhurbaşkanı ikinci Atatürk’tür” benzetmesi yaptı.

Bu haber 29 Mayıs 2021 - 20:35 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün avukatlığından yakın dönemde istifa ederek, AKP yanında tavrını açıklayan avukat Latif Cem Baran, tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

Konya’da Kanal 42 Televizyonu’nda “Sümen Altı” programına konuk olan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski avukatı ve AKP’nin kurucu üyesi Baran, “Bugün sayın Cumhurbaşkanı olmazsa, Türkiye zora girebilir” dedi. Barna, “Teşbihte hata olmasın Cumhurbaşkanı ikinci Atatürk’tür” dedi.

Baran, şunları söyledi:

“Türkiye’de her zaman için darbe heveslileri var. Allah için bir şey olmaz. Bu millet 15 Temmuz’da bunu gösterdi. Buna dur dedi, cesaretini koydu ortaya. Ülkemi koruyacak lider, şu anki lider Recep Tayyip Erdoğan. Benim hiçbir vazifem yok.

Atatürk'ün Katilleri

Hiçbir görev falan almış değilim. Birey olarak söylüyorum bunu. Onun dışında hiçbir siyasal tipi Türkiye’yi yönetebilecek, ülkeyi savunabilecek kalibrede görmüyorum. Birileri kaşını çatsa, bütün arkadaşlardan bahsediyorum Azerbaycan’a uçak gönderemezdi. Parmak sallasa, Suriye’den çekilirler.

Cumhurbaşkanının liderliği, Türkiye’yi yeniden büyütüp, yeniden kurmuş. Teşbihte hata olmasın Cumhurbaşkanı ikinci Atatürk’tür. Onun bu kararlılığı olmazsa bence Türkiye çok içine kapanık, çok kötü günler yaşayacağını düşünüyorum.

Bu bir format olmuştur. Bundan sonra gelecek tüm liderler ya da siyaset yapacak adamların, o çizginin üzerine çıkması lazım. Rekor kırdı. Tayyip Erdoğan bir rekor kırmıştır. Onu egale edebilecek ya da onun üzerine çıkacak adamlar lazım.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!