SON DAKİKA

AKP askere domuz, öğrenciye at eti yedirmiş!

Bu haber 26 Ağustos 2017 - 15:02 'de eklendi. 935

‘Dindarlığı’ ile övünen AKP iktidarı askere domuz ve ilkokul öğrencilerine at eti yedirebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Türk Milletine, “leş” et, yedirildiği skandalı da patlak vermişti.

“Leş et” ve sahte bal skandalından sonra şimdi de, “Tek tırnaklı hayvanlara ait deri, karaciğer, yürek, dalak” rezaleti patlak verdi.

Yapılan analizler bir skandalı gözler önüne serdi: Mehmetçiğe domuz eti, öğrencilere de at eti yedirmişler…

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre ekibi, marketlerde satışa sunulan ünlü firmalara ait; salam, sucuk, sosis gibi işlenmiş et ürünlerinden 20 numuneyi, referans laboratuvar olarak kabul edilen TurkLab laboratuvarında analiz ettirdi.

TurkLab Genel Müdürü Dr. Can Demir’in canlı yayında açıkladığı analiz sonuçlarıyla, yapılan hilelerle vatandaşın sağlığı ile nasıl oynandığı, %100 dana eti ibaresiyle vatandaşın nasıl kandırıldığı gözler önüne serildi.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE AT ETİ

Numunelerin %25’inde sakatat (Hayvan derisi, kemik, taşlık, böbrek,bağırsak) türevi karışımlara rastlanırken, numunelerin birinde de dana derisi tespit edildi…

Dr. Can Demir, İstanbul ve çevre illerde yapmış olduğu başka bir araştırmanın şok edici sonuçlarını da ilk kez canlı yayında açıkladı.

Demir, özel bir kolejin yemekhanesinde öğrencilere servis edilmek üzere hazırlanmış at eti tespit ettiklerini, bir Askeri Birliğin kantininde de Mehmetçiğe domuz etinden yapılmış sucuklu tost yedirildiğini analiz sonuçlarıyla belirlediklerini açıkladı…

Konu ile ilgili askeri savcılığın soruşturma başlattığının altını çizen Dr. Can Demir, domuz eti konusunda gereken önlemlerin yeterince alınmadığından yakındı…

‘HAYVAN DERİSİ, TAŞLIK, KEMİK, BÖBREK, BAĞIRSAK…’

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi prof. Dr. Haydar Özpınar’ın işlenmiş et ürünleri üzerinde yürüttüğü çalışmanın da sonuçları açıklandı.

Prof. Dr. Haydar Özpınar 300 farklı firmaya ait sucuk numuneleri üzerinde yapmış olduğu analiz sonuçlarında 300 numunenin %51 in de sakatat (Hayvan derisi, kemik, taşlık, böbrek,bağırsak) bulduklarını belirtti…

GIDA VE TARIM BAKANI YAYINA BAĞLANDI

Programa telefonla bağlanan Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcı Ahmet Kavak, yayınını ihbar kabul ettiklerini, bakanlık olarak gerekenin yapılacağını söyledi.

Parlamentohaber.com

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın