SON DAKİKA

Akar’ın evsahipliğinde Iraklı ve ABD’li komutanlarla üçlü zirve

Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı zafer ilan edilen bir ortamda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Iraklı ve ABD’li komutanları Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nda ağırladı.

Bu haber 15 Aralık 2017 - 0:50 'de eklendi. 63

Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı zafer ilan edilen bir ortamda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Iraklı ve ABD’li komutanları Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nda ağırladı. Genelkurmay Başkanlığı, önceden duyurulmuş olan planlı toplantının fotoğraflarını kamuoyuyla paylaştı.

Toplantıda Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Osman Ganimi, ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti ve ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph L. Votel yer aldı.

TERÖRLE MÜCADELE

Genelkurmay Başkanlığı’nın basın açıklamasında ”Toplantıda; başta Irak ve Suriye olmak üzere bölgedeki genel güvenlik durumu ve terör örgütleriyle mücadelede alınması gereken tedbirlerle ilgili hususlar görüşülmüştür” denildi.

YPG’YE GİDEN AMERİKAN SİLAHLARI

Akar’ın Iraklı mevkidaşı ve ABD’li komutanlara IŞİD’in yanısıra PKK ile mücadelenin önemini vurgulayıp hem Irak hem de Suriye’deki varlığına dikkat çektiği, Scaparrotti ile Votel’e ABD Başkanı Donald Trump’ın artık YPG’ye silah vermeme sözünü hatırlattığı ve vaat edildiği gibi verilen silahların geri toplanmasıyla ilgili süreci sorduğu öğrenildi.

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın