AK Partili Belediyeden AK Parti Adayına Lüks Araç İhalesi

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki Gazi Konut İnşaat, milyonluk AKP’den aday adayı olan Memik Yılmaz’a verdi. Şirketin ayrıca binlerce insanın yaşamını yitirdiği 6 Şubat’ta da ihaleye çıktığı anlaşıldı.

AK Partili Belediyeden AK Parti Adayına Lüks Araç İhalesi
Yayınlama: 10.05.2023
4
A+
A-

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre; Gazi Konut İnşaat 22 Şubat’ta araç kiralama ihalesine çıktı. İhale, savaş, salgın hastalık, acil ve özellikli işler için kullanılması gereken “21-b” yöntemiyle düzenlendi.

SÖZCÜ TV’de yayınlanan habere göre, söz konusu ihalede sadece iki firma davet edildi. Teklif veren tek firma ise AKP’den aday adayı Memik Yılmaz’ın sahibi olduğu Yılda Özel Eğitim Taşımacılık ve Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi oldu.

Firma ile Gazi Konut İnşaat arasında 1 Mart’ta 1 milyon 896 bin liralık sözleşme imzalandı. Kaç araç kiralandığına dair detayların yer aldığı teknik şartname ise yayımlanmadı.

TOPLAM BEDEL 1 MİLYAR TL

Firmanın aldığı ilk ihale ise bu değil. Sonuçları 29 Mart’ta yayınlanan ve 28 Şubat’ta yapılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İştiraki GBB Enerji’nin araç kiralama ihalesini de 1 milyon 383 bin 250 TL karşılığında bu şirket aldı. Firmanın 2011’den bu yana aldığı ihalelerin toplam bedeli ise 1 milyar TL’yi buluyor.

6 ŞUBAT’TA LÜKS ARAÇ İHALESİ

Öte yandan Gazi Konut İnşaat’ın en az 50 bin kişinin öldüğü 6 Şubat depremlerinde de lüks araç ihalesine çıktığı ortaya çıktı.

Aynı ihale 6 Şubat tarihinde saat 14.00’te de düzenlendi. Ancak ihaleye teklif veren çıkmadığı için ihale iptal edilmişti. Kiralamak istenen araçlar ise son model lüks araçlar olarak kayda geçti.

AKP’den Aday Adayı olan Memik Yılmaz, 2019 tarihinde Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi için “Burada AK Parti bayrağını yeniden dalgalandıracağım” demişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı