SON DAKİKA

Ahmet Hakan’ın Cem Küçük’e babalanmaları fos çıktı

Bu haber 23 Ağustos 2017 - 19:20 'de eklendi. Son Güncelleme23 Ağustos 2017 - 19:32
Abone ol

Ahmet Hakan’ın Cem Küçük’e babalanmaları fos çıktı. Coşkun’a o yazıyı Aydın Doğan yazdırmış; Doğan’dan tak diye emir gelmiş, Ahmet Hakan da şak diye yapmış. Hürriyet’te bu tür işlerin emir-talimatla yürüdüğüne dair birçok iddia gündeme gelmişti. Daha önce Hürriyet’te, Aydın Doğan’ın “eli kolu” olarak Ertuğrul Özkök biliniyordu; Emin Çölaşan’ın “Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi” ve “Her Kuşun Eti yenmez” adlı kitabında Özkök, gazeteci değil, “Jonglör” olduğu belirtmişti.

Hürriyet gazetesindeki hiyerarşi… Anlaşılan artık Aydın Doğan’ın kucağında bir değil iki kişi var.

O kadar öyle ki, Özkök, Aydın Doğan’nın “eli-kolu-bacağı”ydı; ihaleler ile ilişkisi bulunuyordu, Devlet Bakanlarından (Güneş Taner) “teşvik” ayarlıyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kimse kimseye ayar vermesin; raconu ben keserim” sözlerinin ertesi günü, Hürriyet gazetesi bu sözlerin doğrudan hedefinin Cem Küçük olduğunu “uydurmuştu”. Ahmet Hakan da bütün hıncını çıkarırcasına Cem Küçük’ü hedef almış, “Artık sadece Reis’in Osmanlı tokadı var suratının üstünde. Hadi uza şimdi. Böğüre, böğüre uza.” diye yazmıştı.

İhaleleri kaybetmemek ve AKP ile ilişkileri “hep iyi” tutma telaşındaki Hürriyet gazetesinin, Erdoğan’ın bu sözlerini doğrudan Cem Küçük’e yorması, “Basının amiral gemisinin” ne derece acziyet içerisinde olduğunu gösteriyordu.

O kadar öyle ki, Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının hemen ardından, Cem Küçük’ün “Aydın Doğan’ın finosu (yavru köpek anlamındadır)” dediği Ahmet Hakan Coşkun’a yukarıdan Emir gelmiş, (Bu, Can Ataklı’nın Hürriyet, yazarlarından Ahmet Hakan’a “Haydi şimdi böğürsene” başlıklı bir yazı yazdırdı diye yazmasından anlaşılıyor.) Coşkun da tak diye bu talimatı yerine getirmiş.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Hürriyet’in ikiyüzlülüğünü ve korkaklığına işaret ederek, “İnsanda biraz utanma olur” diye yazdı. Ahmet Coşkun’un, “Böğüre böğüre” diye kaleme aldığı yazısı üzerine Ataklı, “Böyle bir yazı hangi duygularla yazılır bilemiyorum. İnsanda biraz utanma olmalı.” diye belirtti.

Can Ataklı,Hürriyet, yazarlarından Ahmet Hakan’a “Haydi şimdi böğürsene” başlıklı bir yazı yazdırdı diye ekledi.

Sözcü yazarı Can Ataklı’nın “Hürriyet’in aklı başına yeni geldi” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Doğan Grubu’nun amiral gemisi Hürriyet pek sevinçli pek mutlu. Çünkü grubun üzerine bir kara bela gibi çöken bir saray fedaisinin bizzat saraydan ağır bir tokat yediğine inanıyor.

Erdoğan’ın “Kimse benim adıma konuşmasın, racon kesmeye, ayar vermeye çalışmasın, sadece ben racon keserim” açıklaması ile bir saray fedaisini hedefe koyduğunu düşünen Hürriyet, yazarlarından Ahmet Hakan’a “Haydi şimdi böğürsene” başlıklı bir yazı yazdırdı.
Ahmet Hakan adlı Hürriyet yazarı Erdoğan’ı da göklere çıkaran yazısında o saray tetikçisine hitaben “Suratına nakşetti Osmanlı tokadını” diye yazdı.
Hürriyet yazarı yazısının devamında Erdoğan’ın arkasına saklanarak “Şimdi ne yapacaksın bakalım” tadındaki yazısını “Haydi uza böğüre böğüre uza” cümlesiyle bitirdi.

Türk basın tarihine de ibretle geçeceğini sandığım yazıyı önce sizlerle paylaşayım:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Tehdit ettin… Şantaj yaptın… Parmak salladın… Racon kestin… Ve böğürüp, böğürüp durdun. Ne oldu sonunda? Ne olacak? Reis, çıktı meydana… “Hop birader! Burada raconu ben keserim! Sen çekil bakayım kenara… Sen kimsin?” diyerek…Hem senin hem de senin gibilerin suratına nakşetti mübarek Osmanlı tokadını. Hani “Ben serçe parmağımla bilmem ne yaparım” falan diyordun ya… Şimdi al o serçe parmağını da depresif bir şekilde emmeye başla! Hani “Ben gazetelerden, televizyonlardan adam attırırım” falan diye kostaklanıyordun ya… Hadi şimdi de geriye doğru kostaklan da görelim. Hani “Devlet benim, ben devletim” falan diye alayına gider yapıyordun ya… Şimdi git duvarlara yap giderlerini… Hani “Savcılar elimin altında” falan diye çalım satıyordun ya… Artık sadece Reis’in Osmanlı tokadı var suratının üstünde. Hadi uza şimdi. Böğüre, böğüre uza.

Böyle bir yazı hangi duygularla yazılır bilemiyorum. İnsanda biraz utanma olmalı. Kastedilen o saray fedaisi kaç yıldır Doğan Grubu için yazılar yazıyor, parmak sallıyor, tehdit ediyor, şantaj yapıyor.

Güya medyanın en büyüğü bu grup bugüne kadar parmak kadar bir çocuğa cevap veremedi gibi istediği her şeyi de yaptı. O fedai “Şunu atacaksın” dedi hemen attılar “Şu programı kaldıracaksın” dedi hemen kaldırdılar, “şunu işe alın” dedi aldılar.

O fedai haksız mı? Diyor ki “Nerede Tolga Tanış?” Gerçekten nerede? O fedai tehdit edene kadar Tolga Tanış yazıyordu. Nevşin Mengü nerede örneğin? O tetikçi İrfan Değirmenci’nin atılmasını istemeseydi apar topar atacaklar mıydı yine? Akif Beki’ye kafayı takmasaydı kapı önüne koymayı düşünüyorlar mıydı?

Şimdi Erdoğan’ın bir konuşmasını o fedaiye karşı yaptığı varsayımından hareket eden Hürriyet bir anda yüreklenmiş ve aynı o fedainin üslubuyla aslan kesilmiş gibi.

Ama şu da var; Kastedilen saray fedaisi Erdoğan’ın sözlerini hiç üzerine alınmamış. Tam tersine kendini daha da güçlü görüyor. Dün çalıştığı tv kanalından Doğan Grubu’na saydırıyor “racon” kesiyor “ayar” veriyordu.

Merakla bekliyorum. O fedai bu tavrını devam ettirirse ne olacak? Sarayın kendi tetikçilerine “Osmanlı tokadı” attığını düşünen Doğan Grubu o
fedaiden gelecek muhtemel tehdit ve şantajları ciddiye almazsa ve başına bir iş gelirse ne yapacak?

Ne yapacağı ortada. Geçmişte ne yapmışsa yine onu yapacaktır herhalde. Yani “serçe parmağı” olmayı kabullenip söylenileni yine yerine getirecektir.

Parlamentohaber.com

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!