SON DAKİKA

Afrin operasyonunda 1 asker yaşamını yitirdi

TSK Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın basın duyurusunda şu ifadeler yer aldı: “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 22 Ocak 2018 tarihinde Kilis/Gülbaba Köyü güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bu haber 23 Ocak 2018 - 1:51 'de eklendi. 70

TSK Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın basın duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 22 Ocak 2018 tarihinde Kilis/Gülbaba Köyü güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bir haftalık sürenin dolmasının hemen ardından Afrin’e yönelik operasyonu Cumartesi günü TSİ 17.00 itibariyle başlatmıştı. Operasyona ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ismi verildi. İlk etapta havadan başlayan bombardımanın ardından harekat Pazar günü sabah saatlerinde de kara birliklerinin Suriye’ye girmesiyle devam etti.

Suriye’de Kürt nüfusun en yoğun olduğu yerlerden biri olan Afrin, 2012 yazında Suriye ordusunun geri çekilmesi sonrası PYD’nin denetimine geçmişti.

PYD’nin silahlı kanadı YPG, Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin IŞİD ile mücadelesinde sahadaki ortakları arasında yer alıyor. YPG’nin ABD tarafından modern silahlarla donatılması, Ankara ile Washington arasındaki gerginliğin en önemli başlıklarından birisi.

Türkiye ise PYD’yi ve YPG’yi PKK’nın Suriye kolu olarak görüyor ve “terör örgütü” olarak tanımlıyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın