SON DAKİKA

Afrikalı Öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak için Türk Kadınlarıyla mı Evleniyor? 

Türkiye’ye gelen Afrikalı öğrencileri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı yapmak için Türk kadınlarıyla evlendirdiği öne sürülen danışmanlık firmasının işbirliği yaptığı Instagram hesabından ilginç fotoğraflar çıktı. Öte yandan danışmanlık firması ise bu iddiaları yalanladı.

Bu haber 06 Mayıs 2022 - 0:26 'de eklendi. Son Güncelleme7 Mayıs 2022 - 18:06
Abone ol

Türkiye’deki okuyan Afrikalı öğrencilerin kurduğu iddia edilen African Students in Turkey adlı hesap üzerinden Türkiye’ye okumaya gelen Afrikalı öğrencilerin Türk vatandaşı kadınlarla evlenip, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olduğu iler sürüldü. 

Bu hesabın Instagram’daki bilgilerine göre Türkiye’deki işbirliği yaptığı kurum ise Zafar Consultancy adlı eğitim danışmanlık firması.  

 Twitter’daki Alyenist hesabın gündeme getirdiği bu konuyla ilgili Zafar Consultancy adlı kurumu aradık. 

Türkçesi çok iyi olmayan birisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde, kendilerinin evlendirme hizmeti vermediğini sadece Türkiye’de eğitim alacak olanlara danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Devlet, özel birçok üniversite ile çalıştıklarını belirten yetkili ” Fiyatlandırmanız nasıl oluyor” sorusuna ise “Hazırlık yapayım, daha sonra arayabilirseniz sevinirim” diye yanıt verdi. Instagram’daki hesap Afrikalı erkekler ile evlenen birçok kadınının fotoğrafını paylaşmış durumda. 

Bu fotoğraftan bazıları şunlar:

Alttaki İngilizce yazdı da "Sadece iş" yazıyor.

Alttaki İngilizce yazdı da “Sadece iş” yazıyor.

ŞİRKETİN CEO’SU 2016 YILINDAN İTİBAREN TÜRKİYE’DE

Şirketin internet sitesine göre CEO Shoaib Zafar adlı bir kişi. Linkedin’deki bilgilere göre Shoaib Zafar  2016 yılından itibaren Türkiye’de çalışmaya başlamış.  Linkedin’deki bilgilere göre Shoaib Zafar daha çok turizm sektöründe faaliyet göstermiş.  

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

VİDEOLAR PAYLAŞIYOR

Zafar Consultancy adlı şirketi, işbirliği yaptığı firma olarak gösteren African Students in Turkey adlı Instagram hesabının paylaştığı videolar da dikkat çekici. Türkiye’nin değişik illerinde bulunan Afrikalı kadın ve erkeklerin videolarını paylaşıyor.

Bu videolardan biri şöyle:

Kaynak: Odatv

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR