SON DAKİKA

Afganistan’a Giden Türk Gazeteci: ‘Biz Çok Şükür Türkiye Cumhuriyeti’nde Yaşıyoruz’

Afganistan’ın başkenti Kabil’e giden Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, “Biz çok şükür Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz. Afganistan gibi yerlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti insan yüz kere düşünüyor” dedi.

Bu haber 28 Ağustos 2021 - 15:04 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’den, Taliban militanlarının büyük kısmında kontrolü ele geçirdiği Afganistan’a giden tek basın mensubu olan Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, başkent Kabil’deki atmosfere dair değerlendirmelerde bulundu.

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Ersoy, “Biz çok şükür Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz. Afganistan gibi yerlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti insan yüz kere düşünüyor. Çok çok önemli şeyler başarılmış diyorsunuz” ifadelerini kullandı.
Ersoy, “Türkiye kamuoyu çok hassas, biz dedik ki Habertürk ekibi olarak buraya gireceğiz ve ne gördüysek onu anlatacağız. Sokakta kimi görsek, onunla röportaj yapacağız; bu Talibancı da çıkabilir, Taliban karşıtı da çıkabilir, Amerikancı da çıkabilir, Türkiye’ye de kızgın olabilir, her şey olabilir. Ama biz sadece gazetecilik yapacağız dedik, gerçekten de bunu yaptık” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!