SON DAKİKA

Afgan Bir Gaspçı, Türk Gencini Çoraplarına Kadar Soyup Karda Ölüme Terk Etti

Türkiye’nin mülteci sorunu büyüyor. İstanbul’da Afgan uyruklu bir gaspçı tarafından kıyafetlerine kadar soyulan genç, çıplak ayakla kar üstünde kilometrelerce yardım aradı. Afgan gaspçı yakalanırken, gasp edilen gencin soğuktan yanan ayaklarını kaybedebileceği belirtiliyor.

Bu haber 29 Ocak 2022 - 2:54 'de eklendi. Son Güncelleme29 Ocak 2022 - 03:55
Abone ol

23 yaşındaki Berkay Köklü’nün başından geçen korkunç olay Kanal D’den Elif Yavuz tarafından haberleştirildi ve ana haber bülteninde yayınlandı.

DONDURUCU SOĞUKTA ÖLÜME TERK ETTİ

Habere göre kar yağışının etkili olduğu günlerde Gürpınar Balık Hali’ndeki gece mesaisini bitiren Köklü, sabah evine gitmek için yola çıktığında Afgan uyruklu bir kişi tarafından gasp edildi. 

Gaspçı; telefonu, kıyafetleri ve ayakkabılarını aldığı Köklü’yü dondurucu soğukta ölüme terk etti. Üzerinde sadece pijamaları kalan Köklü, 7-8 saat boyunca kilometrelerce karda yürümek zorunda kaldı. Çocuklarına ulaşamayan aile karakola giderek kayıp bildiriminde bulunurken Köklü, karşılaştığı bir taksicinin telefonundan ağabeyini arayarak yardım istedi. Hastaneye kaldırılan gencin ayaklarında soğuk yanığı oluştuğu ve ayaklarını kaybetme riskinin bulunduğu bildirildi.

”BUNUN HESABINI KİM VERECEK”

Berkay Köklü’nün babası ise ‘Çocuğum ayaklarını kaybedecek. Bunun hesabını kim verecek bize?’ diye sordu.

ÇALDIĞI MONTLA YAKALANDI

Çaldığı telefonu Fatih’te satmaya çalışan gaspçı ise, Köklü’nün montu üzerindeyken yakalandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

      Parlamento Haber | Korku yok!