SON DAKİKA

ADANA MERKEZLİ IŞİD OPERASYONU: 19 GÖZALTI

Adana Merkezli terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda milletvekilleri ve bürokratlara yönelik saldırı planladığı belirlenen 19 terörist gözaltına alındı. Gözaltına alınan teröristlerin, örgütün aktif eylemlerini gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Bu haber 09 Kasım 2020 - 0:14 'de eklendi.
Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, IŞİD terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonrasında, Adana merkezli gerçekleştirilen operasyonda, 19 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, yaklaşık 500 gram patlayıcı madde, çok sayıda silah ile örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Örgütsel materyaller üzerinde yapılan incelemelerde, yakalanan şahısların milletvekilleri, üst düzey bürokrat ve iş insanları, turist kafileleri ve savcıların kaçırılması, çarşı ve mahalle bekçileri ile polis memurlarına yönelik saldırı yapılması ve stratejik öneme sahip yerlere yönelik eylem planlaması içerisinde oldukları tespit edildi.

İŞKENCE YAPTIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Adana merkezli IŞİD terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 19 şüpheliden birinin kadın olduğu öğrenildi. Emniyette sorguları devam eden şüphelilerin, örgütün aktif eylemlerini gerçekleştirdiği bildirildi. Gözaltındaki örgüt üyelerinin bazılarının, daha önce dini değerlere hakaret ettiklerini öne sürdükleri kişileri dövüp, kulaklarını keserek işkence yaptıkları iddia edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!