SON DAKİKA

ABD’NİN SURİYE’DEN ÇEKİLMESİ ŞÜPHELİ!

Rus senatör Frants Klintseviç, Moskova’nın Suriye’deki askeri varlığını koruyacağını, bu ülkede Rusya’nın askeri üslerinin yer aldığını ve askeri danışmanların çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Bu haber 20 Aralık 2018 - 2:12 'de eklendi.

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nde Savunma ve Güvenlik Komitesi’nin üyesi Frants Klintseviç, Sputnik’e verdiği demeçte Rusya’nın Suriye’deki askeri varlığını korumaya devam edeceği bilgisini verdi.

Klintseviç, “Suriye’de kalıyoruz, Şam ile ülke topraklarında, Tartus ve Hmeymim’de iki askeri üssümüzün 49 yıl boyunca yerleşik kalacağı konusunda anlaşmalar imzalandı. Suriye hükümet ordusunun danıştığı askeri danışmanlarımız da kalıyor” diye konuştu.

‘ABD’NİN SURİYE’DEN TAMAMIYLA ÇEKİLECEĞİNDEN ŞÜPHELİYİM’

ABD’nin Suriye’den birliklerini çekeceğine yönelik açıklamaya şüpheyle yaklaştığını söyleyen Klintseviç, “ABD belki de Akdeniz’deki donanma gücünü çekebilir, fakat özel kuvvetlerini ve hava güçleri temsilciliğini Suriye’de bırakacak” dedi ve şöyle devam etti:

“Uçaklarıyla çok sayıda militanı Afganistan’a sevk ettiklerini dikkate alacak olursak, demek ki Afganistan sonraki hedefleri olacak. Bunun yanı sıra Afganistan üzerinden Orta Asya’yı da etkileme imkânları da olacak.”

‘ÇEKİLİRLERSE TERÖRİZMİ ÖNÜMÜZDEKİ 6 AYDA BİTİRİRİZ’

“Eğer Amerikalılar Suriye’den çıkarsa, Suriye’deki terörizmi önümüzdeki 6 ay içerisinde bitiririz” diyen Klintseviç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer ABD gerçekten Suriye’den askerlerinin tamamını çıkarmaya karar verdiyse, bu oradaki görevlerini yerine getirmiş olması anlamına gelmez. Aksine, (Suriye Devlet Başkanı) Beşar Esad’ı indirerek Suriye’deki iktidar değiştirmeyi başaramadılar. IŞİD’e gelince, Amerikalılar baştan beri bu yarı devleti yok etmeye çalışmadı ve şimdi de onlarla oyunlarını oynamaya devam ediyor”.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!